Sport Splits

NSW Cross Country Championships (2018)

Filter

Primary 8/9 Years Boys

Pos Cat Name School Time
1 Government 8/9 Joel MORESI (275) Roselea PS 00:07:23.453
2 Catholic 8/9 Patrick MCMAHON (575) St Joseph's Enfield 00:07:30.733
3 Independent 8/9 Trent ALLEY (525) St Columba Anglican School 00:07:32.963

Primary 8/9 Years Girls

Pos Cat Name School Time
1 Catholic 8/9 Keira TOOHEY (556) Our Lady of Fatima Caringbah 00:07:51.767
2 Government 8/9 Katie BOWREY (251) Dural PS 00:08:02.003
3 Government 8/9 Julia MEAKER (2) Summer Hill PS 00:08:08.033

Primary 10 Years Boys

Pos Cat Name School Time
1 Government 10 Matthew MCLACHLAN (32) Dobroyd Point PS 00:07:05.607
3 Government 10 Jack RICHARDSON (35) Clovelly PS 00:07:18.763
4 Catholic 10 Riley FONG (583) St Patrick's Kogarah 00:07:19.973

Primary 10 Years Girls

Pos Cat Name School Time
1 Catholic 10 Isabella WALL (612) St Nicholas' Tamworth 00:07:43.477
2 Government 10 Milly GAGE (9) Burraneer Bay PS 00:07:45.467
3 Government 10 Piper SIMPSON (8) Clovelly PS 00:07:45.803

Primary 11 Years Boys

Pos Cat Name School Time
1 Government 11 Oliver WHITE (287) Northbridge PS 00:11:19.523
2 Government 11 Will HAYDON (337) Blaxland East PS 00:11:28.367
3 Catholic 11 Archie NOTT (641) St Ignatius Bourke 00:11:31.337

Primary 11 Years Girls

Pos Cat Name School Time
1 Government 11 Ivy BOOTHROYD (13) Grays Point PS 00:11:56.890
2 Independent 11 Sarah BAKER (513) Wenona School 00:12:00.690
3 Government 11 Fleur COOPER (263) MOSMAN PS 00:12:21.137

Primary 12/13 Years Boys

Pos Cat Name School Time
1 Government 12/13 Luca GILLARD (43) Balmain PS 00:11:16.110
2 Government 12/13 Ty LEADBEATTER (149) Blacksmiths PS 00:11:32.680
3 Government 12/13 Ben HARDING (148) Garden Suburb PS 00:11:36.713

Primary 12/13 Years Girls

Pos Cat Name School Time
1 Government 12/13 Mia WOOLDRIDGE (369) CAMDEN PS 00:12:14.217
2 Catholic 12/13 Ella PENMAN (621) St Pius X Dubbo 00:12:14.873
3 Government 12/13 Kalani IVES (219) Yamba PS 00:12:16.403

Primary MC

Pos Cat Name School Time
1 B12/13 Finlay BRAGG (2501) Northern Beaches Christian School 00:08:51.883
2 B10 Oscar MELBOURNE (2533) Chertsey PS 00:09:14.037
3 B11 Matthew ENGESSER (2509) St Paul Apostle Winston Hills 00:09:34.437
Pos Cat Name School Time
1 G8/9 Anouk LAVERTY (2524) Bellingen PS 00:10:11.610
2 G10 Lexie PHILLIPS (2504) Macquarie College 00:16:44.173
3 G11 Charlize COLWELL (2528) Oak Flats PS 00:10:37.713

Secondary 12/13 Years Boys

Pos Cat Name School Time
1 Independent 13 Jack WAIDE (2281) Trinity Grammar School 00:11:01.073
2 Government 13 Joshua HEWITT (781) Menai HS 00:11:14.323
3 Government 13 Timothy MARENDY (1831) LIVERPOOL BOYS HS 00:11:20.503

Secondary 12/13 Years Girls

Pos Cat Name School Time
1 Independent 13 Imogen STEWART (2211) Presbyterian Ladies College Sydney 00:11:03.263
2 Independent 13 Alexandra FIELD (2212) Kincoppal - Rose Bay School 00:11:42.280
3 Catholic 13 Mia TOOHEY (2363) Our Lady of Mercy College Cronulla 00:11:59.580

Secondary 14/15 Years Boys

Pos Cat Name School Time
1 Independent 15 James HEALEY (2302) The Illawarra Grammar School 00:13:09.793
2 Independent 15 Patrick CANTLON (2301) Trinity Grammar School 00:13:19.323
3 Government 14 Andrew LAYCOCK (1691) Blaxland HS 00:13:24.050

Secondary 14/15 Years Girls

Pos Cat Name School Time
1 Government 15 Lauren CAREY (731) Menai HS 00:14:20.120
2 Government 15 Sarah SCHIFFMANN (1031) Gloucester HS 00:14:24.013
3 Catholic 15 Shayne HARGRAVES (2386) Carroll College Broulee 00:14:30.763

Secondary 16/17 Years Boys

Pos Cat Name School Time
1 Government 17 Luke YOUNG (1121) Toronto HS 00:19:24.043
2 Government 17 Oli RAYMOND (821) Caringbah HS 00:19:24.663
3 Independent 17 Drew FRYER (2321) Cranbrook School 00:19:32.580

Secondary 16/17 Years Girls

Pos Cat Name School Time
1 Government 16 Jaylah HANCOCK-CAMERON (1191) Moruya HS 00:14:00.723
2 Independent 17 Abbey ROCKLIFF (2251) AbbotsLeigh 00:14:12.697
3 Independent 16 Rosie FORDHAM (2241) AbbotsLeigh 00:14:19.643

Secondary 18 Years Boys

Pos Cat Name School Time
1 Independent 18 James SEAL (2333) The Illawarra Grammar School 00:25:42.697
2 Government 18 Jackson SHARP (1731) Springwood HS 00:25:56.427
3 Independent 18 Elliot METCALF (2331) Sydney Grammar School 00:26:15.577

Secondary 18 Years Girls

Pos Cat Name School Time
1 Catholic 18 Ella HEENEY (2420) MacKillop College Port Macquarie 00:22:15.127
2 Government 18 Asha MARTIN (1211) Moruya HS 00:22:43.297
3 Independent 18 Annika DURANTE (2262) St Vincent's College 00:23:54.260

Secondary MC

Pos Cat Name School Time
1 B14/15 Luke SMALL (2599) Magdalene Catholic High Narellan 00:21:55.263
2 B14/15 William CLIFTON (2593) Eileen O'Connor Catholic College Lewisham 00:12:15.857
3 B16/19 Ben SAID (2585) St Luke's Grammar School 00:12:32.593
Pos Cat Name School Time
1 G14/15 Mali LOVELL (2605) McKellar Girls HS 00:16:33.397
2 G14/15 Courtney WEBECK (2587) Gloucester HS 00:15:29.433
3 G16/19 Belinda SCOTT (2598) St Edmund's School Wahroonga 00:15:37.607