7th July 2019 | Kinsale, Ireland

Sandycove - Champion of Champions (2019)

SandyCove Champion of Champion: Overall

Pos Name Gun Time Category (Pos) Gender (Pos)
1 Kieron SCHIFF (#59) 03:10:52 Wetsuit (1) Male  (1)
2 Philip KING (#36) Sundays Well 03:11:57 Skins (1) Male  (2)
3 Angus MULREADY-JONES (#47) Hackney Aquatics 03:15:04 Wetsuit (2) Male  (3)
4 Colm BREATHNACH (#6) Sandycove 03:16:51 Skins (2) Male  (4)
5 Carol CASHELL (#11) Sandycove Island SC 03:17:21 Skins (1) Female  (1)
6 Elizabeth FRY (#20) USMS - CT 03:30:38 Skins (2) Female  (2)
7 Liam MAHER (#41) Sandycove 03:32:52 Skins (3) Male  (5)
8 Serbo SIMEONI (#61) 03:32:58 Skins (4) Male  (6)
9 Ned DENISON (#16) Sandycove Island 03:38:32 Skins (5) Male  (7)
10 Milko VAN GOOL (#70) Arethusa (oss, Netherlands) 03:43:25 Skins (6) Male  (8)
11 Patrick CORKERY (#14) NAC Masters 03:45:25 Skins (7) Male  (9)
12 Niall KENNY (#34) SANDYCOVE ISLAND SWIMMERS 03:47:44 Wetsuit (3) Male  (10)
13 Martha WOOD (#73) CHARLES RIVER MASTERS 03:50:05 Skins (3) Female  (3)
14 Vera RIVARD (#54) 03:50:54 Skins (4) Female  (4)
15 Ian GRIMMER (#21) MIDDLEBURY MUFFINTOPS 03:55:04 Skins (8) Male  (11)
16 Kellie LATIMER (#37) L STREET 03:55:21 Skins (5) Female  (5)
17 Elaine BURROWS DILLANE (#9) Tralee Bay Swimming Club 03:57:00 Skins (6) Female  (6)
18 Fionnuala WALSH (#72) Limerick Masters 03:57:43 Skins (7) Female  (7)
19 Robert BOHANE (#3) SISC 04:02:33 Skins (9) Male  (12)
20 Jenny SMITH (#63) AQUA RAIDERS OF CHATTANOOGA 04:04:01 Skins (8) Female  (8)
21 Grainne READ (#53) Sandycove 04:04:02 Wetsuit (1) Female  (9)
22 Melanie HOLLAND (#26) CITY OF NORWICH 04:05:50 Skins (9) Female  (10)
23 David CONRADIE (#13) ATLANTIC MASTERS (GALWAY) 04:07:28 Skins (10) Male  (13)
24 Margaret RIVARD (#55) 04:09:50 Skins (10) Female  (11)
25 Martin MCMAHON (#42) 04:10:50 Skins (11) Male  (14)
26 David MERRIMAN (#44) SISC 04:12:18 Skins (12) Male  (15)
27 Therese MOLYNEUX (#45) DUBLIN SWIMMING CLUB 04:15:43 Skins (11) Female  (12)
28 Deirdre KING (#35) DUBLIN SWIMMING CLUB 04:15:55 Skins (12) Female  (13)
29 Jim LORETO (#40) Sandycove 04:16:48 Skins (13) Male  (16)
30 Maureen MONTGOMERY (#46) TEAM WINDFALL USA MASTERS 04:16:50 Skins (13) Female  (14)
31 James MCMURTRY (#43) SANDYCOVESWIMMERS 04:18:47 Wetsuit (4) Male  (17)
32 Courtney PAULK (#52) USMS 04:21:44 Skins (14) Female  (15)
33 Kate ROBARTS (#56) SANDYCOVE ISLAND SWIMMING CLUB 04:28:02 Skins (15) Female  (16)
34 Tracy CLARK (#12) ILDSA 04:33:11 Skins (16) Female  (17)
35 Matthias KAINER (#31) SANDYCOVE ISLAND SWIM CLUB 04:33:13 Skins (14) Male  (18)
36 Gordon ADAIR (#1) Sandycove Island 04:33:39 Skins (15) Male  (19)
37 Mark HANNIGAN (#23) Limerick Masters 04:34:44 Skins (16) Male  (20)
38 Frank HALLISSEY (#22) Sandycove Island 04:36:12 Skins (17) Male  (21)
39 Colin SMITH (#64) SISC 04:36:19 Wetsuit (5) Male  (22)
40 Jevon O'NELLL (#50) BLDSA 04:38:03 Skins (18) Male  (23)
41 Philip HODGES (#25) Serpentine 04:39:02 Skins (19) Male  (24)
42 Una RYAN (#58) DUBLIN SWIMMING CLUB 04:40:02 Skins (17) Female  (18)
43 Alex JEFFERS (#30) Sandycove 04:43:44 Skins (20) Male  (25)
44 Roisin KELLY (#33) DUBLIN SWIMMING CLUB 04:52:33 Skins (18) Female  (19)
45 Elaine HOWLEY (#27) NATANT KNUCKLEHEADS / L STREET ICE SWIMMERS 04:57:10 Skins (19) Female  (20)
46 Patricia HEFFERNAN (#24) GENALBYN MASTERS 05:01:31 Skins (20) Female  (21)
47 Sonia TAYLOR (#68) Lough Hyne Lappers 05:04:14 Wetsuit (2) Female  (22)
48 Grainne O'KEEFFE (#49) 05:04:39 Wetsuit (3) Female  (23)
49 Audrey BURKLEY (#8) CORK MASTERS/MYRTLEVILLE/SANDYCOVE 05:18:23 Skins (21) Female  (24)
50 Brenda SISK (#62) Sandycove 05:20:00 Skins (22) Female  (25)