22nd April 2022 | Hokitika, West Coast, New Zealand

Age Group Road National Championship - Time Trial (2022)

15KM Time Trial: Male

Pos Name Club Gun Time Category (Pos) Overall Pos Cycle
1 JIM MCMURRAY (#277) Forestland Wheelers Cycling Club 00:23:47.91 Masters Men 6 (60-64) (1) 1 00:23:47
2 LUCAS BHIMY (#58) Counties Manukau Cycling Inc 00:24:09.12 U17 Boys (1) 2 00:24:09
3 KANE FOSTER (#59) Te Awamutu Sports Cycling Club 00:24:20.02 U17 Boys (2) 3 00:24:20
4 JOSH PARSONS (#76) Canterbury Track Cycling Incorporated 00:24:37.49 U17 Boys (3) 4 00:24:37
5 MATTHEW DAVIDSON (#67) Canterbury Track Cycling Incorporated 00:24:50.86 U17 Boys (4) 5 00:24:50
6 CARTER GUICHARD (#61) Cycling Southland Incorporated 00:24:51.79 U17 Boys (5) 6 00:24:51
7 LINDSAY SHEPPARD (#312) Ramblers Cycling Club Inc 00:25:02.11 Masters Men 7 (65-69) (1) 7 00:25:02
8 MAGNUS JAMIESON (#70) Cycling Southland Incorporated 00:25:08.70 U17 Boys (6) 9 00:25:08
9 MURRAY GARLAND (#283) Counties Manukau Cycling Inc 00:25:11.85 Masters Men 6 (60-64) (2) 10 00:25:11
10 JOHN ALABASTER (#303) Central Otago - Wakatipu Cycling Club Inc 00:25:14.35 Masters Men 7 (65-69) (2) 11 00:25:14
11 WAYNE ATTWELL (#278) Hamilton City Cycling Club 00:25:15.54 Masters Men 6 (60-64) (3) 12 00:25:15
12 RAY DUNSTAN (#281) Cycling Otago 00:25:28.14 Masters Men 6 (60-64) (4) 13 00:25:28
13 HAMISH GOODWIN (#284) Ramblers Cycling Club Inc 00:25:34.46 Masters Men 6 (60-64) (5) 14 00:25:34
14 NOAH HOLLAMBY (#57) Cycling South Canterbury 00:25:37.71 U17 Boys (7) 15 00:25:37
15 BEN CRAWFORD (#66) Canterbury Track Cycling Incorporated 00:25:40.86 U17 Boys (8) 16 00:25:40
16 TINSLEY JANES (#326) Counties Manukau Cycling Inc 00:25:41.58 Masters Men 8 (70-74) (1) 17 00:25:41
17 DOM YATES (#288) Counties Manukau Cycling Inc 00:25:53.08 Masters Men 6 (60-64) (6) 18 00:25:53
18 JOSHUA ROWE (#62) Te Awamutu Sports Cycling Club 00:26:03.57 U17 Boys (9) 20 00:26:03
19 CALLUM MCGRAIL (#73) Canterbury Track Cycling Incorporated 00:26:03.78 U17 Boys (10) 21 00:26:03
20 GARY FERGUSON (#327) Pegasus Cycling Incorporated 00:26:03.86 Masters Men 8 (70-74) (2) 22 00:26:03
21 PATRICK JOHNSTONE (#304) Wanganui Cycling Club 00:26:11.89 Masters Men 7 (65-69) (3) 23 00:26:11
22 BERNARD PAWSON (#77) Counties Manukau Cycling Inc 00:26:13.93 U17 Boys (11) 24 00:25:59
23 HUGO SINCLAIR (#80) Cycling Southland Incorporated 00:26:16.38 U17 Boys (12) 25 00:26:16
24 NEIL FAMILTON (#279) Cycling Southland Incorporated 00:26:16.88 Masters Men 6 (60-64) (7) 26 00:26:16
25 RICHARD JUSTICE (#305) Auckland Central Cycling Club 00:26:19.70 Masters Men 7 (65-69) (4) 27 00:26:19
26 DARCY FORRESTER (#282) Wanganui Cycling Club 00:26:32.72 Masters Men 6 (60-64) (8) 30 00:26:32
27 WOLF PENE (#78) Canterbury Track Cycling Incorporated 00:27:08.80 U17 Boys (13) 31 00:27:08
28 NATE BONESS (#402) Counties Manukau Cycling Inc 00:27:11.58 U17 Boys (14) 32 00:27:11
29 COOPER JOHNSON (#71) Cycling Marlborough 00:27:15.08 U17 Boys (15) 34 00:27:15
30 EDDIE ADAMS (#65) Central Otago - Wakatipu Cycling Club Inc 00:27:15.50 U17 Boys (16) 35 00:27:15
31 RITCHIE HOWES (#306) Tasman Wheelers Inc 00:27:15.96 Masters Men 7 (65-69) (5) 36 00:27:15
32 ROBERT PULLYN (#328) Counties Manukau Cycling Inc 00:27:26.38 Masters Men 8 (70-74) (3) 38 00:27:26
33 JOSHUA GRIEVE (#69) Cycling Otago 00:27:27.55 U17 Boys (17) 39 00:27:27
34 LIAM OƆROURKE (#75) Cycling Southland Incorporated 00:27:29.64 U17 Boys (18) 43 00:27:29
35 HARRY SHANNON (#100) Auckland Schools Cycling Club 00:27:30.96 U15 Boys (1) 44 00:27:30
36 HAROLD WILLIAMS (#329) Canterbury Time Trial Association Inc. 00:27:39.81 Masters Men 8 (70-74) (4) 47 00:27:39
37 JACK NORDEN (#74) Counties Manukau Cycling Inc 00:27:42.34 U17 Boys (19) 48 00:27:42
38 ULRIC (RIC) DRAKE (#330) Marsden Wheelers 00:27:47.13 Masters Men 8 (70-74) (5) 49 00:27:47
39 MARTIN FLETCHER (#309) Cycling Marlborough 00:27:49.58 Masters Men 7 (65-69) (6) 50 00:27:49
40 RON CAMPBELL (#331) Counties Manukau Cycling Inc 00:28:17.99 Masters Men 8 (70-74) (6) 55 00:28:17
41 BEN ARCHER (#104) Counties Manukau Cycling Inc 00:28:21.10 U15 Boys (2) 57 00:28:21
42 DENNIS PARKER (#332) Pegasus Cycling Incorporated 00:28:22.28 Masters Men 8 (70-74) (7) 58 00:28:22
43 STIRLING JARNELL (#64) Te Awamutu Sports Cycling Club 00:28:23.54 U17 Boys (20) 59 00:28:23
44 ALAN PALMER (#307) Pegasus Cycling Incorporated 00:28:23.58 Masters Men 7 (65-69) (7) 60 00:28:23
45 BEN MURPHY (#117) Bike Manawatu 00:28:23.99 U15 Boys (3) 61 00:28:23
46 BEN VERHOEF (#333) Cycling Marlborough 00:28:39.74 Masters Men 8 (70-74) (8) 63 00:28:39
47 RILEY CRAMPTON (#110) Canterbury Track Cycling Incorporated 00:28:46.37 U15 Boys (4) 67 00:28:46
48 MARK LIU (#72) Counties Manukau Cycling Inc 00:28:52.72 U17 Boys (21) 70 00:28:52
49 HUNTER BALLARD (#102) Counties Manukau Cycling Inc 00:29:00.31 U15 Boys (5) 72 00:29:00
50 BEN WYATT (#123) Cycling Southland Incorporated 00:29:11.14 U15 Boys (6) 74 00:29:11