18th February 2021 | Wanaka, Otago, New Zealand

Otago Secondary Schools Triathlon (2021)

U16: Overall

Pos Name School Gun Time Category (Pos) Gender (Pos)
1 OBHS U-16 BLUE EDDIE WRIGHT & JAMES GARDNER & RONAN MELVILLE (#235) Otago Boys High School 00:31:06 U16 Boys Team (1) Male  (1)
2 BENJAMIN AIREY (#180) Lincoln High School 00:32:10 U16 Boys (1) Male  (2)
3 SBHS BLUE MAGNUS JAMIESON & JESSE WILLIS & JAMES MCLEAY (#239) Southland Boys High School 00:32:42 U16 Boys Team (2) Male  (3)
4 ART AITKEN (#333) Christs College 00:32:49 U16 Boys (2) Male  (4)
5 FINN MCKENZIE (#336) Marlborough Boys College 00:34:05 U16 Boys (3) Male  (5)
6 HARRY SUMMERS (#189) Otago Boys High School 00:34:17 U16 Boys (4) Male  (6)
7 WBHS RED SAMUEL PETRIE & BEN O'SULLIVAN & LOCHIE MAVOR (#241) Waitaki Boys High School 00:34:34 U16 Boys Team (3) Male  (7)
8 JAKOB CUNNINGHAM (#195) Waitaki Boys High School 00:35:23 U16 Boys (5) Male  (8)
9 FLYNN TITTER (#181) Lincoln High School 00:35:40 U16 Boys (6) Male  (9)
10 KENNEDY TAYLOR (#332) Southland Girls High School 00:35:58 U16 Girls (1) Female  (1)
11 ZAVIER TAYLOR (#185) Mt Aspiring College 00:36:34 U16 Boys (7) Male  (10)
12 JOSHUA YOUNG (#192) Timaru Boys High School 00:36:46 U16 Boys (8) Male  (11)
13 LOGAN PARK B CORA CHAPMAN & KIERAN BLACK & NICO ALVERZ REY-VIRA (#271) Logan Park High 00:36:49 U16 Mixed Team (1) Mixed  (1)
14 MAC FLYING APPLE KATE BENNIE & MUIREANN GREEN & JESSIE WINTER (#250) Mt Aspiring College 00:36:55 U16 Girls Team (1) Female  (2)
15 CATHERINE LUND (#206) Otago Girls High School 00:37:07 U16 Girls (2) Female  (3)
16 MAC BROWN JONTY KEENAN & WILL MILLER & HUNTER TUCK (#234) Mt Aspiring College 00:37:11 U16 Boys Team (4) Male  (12)
17 LOLA BRYSON-BOE (#199) Christchurch Girls High School 00:37:43 U16 Girls (3) Female  (4)
18 TOM SIDES (#183) Mt Aspiring College 00:37:56 U16 Boys (9) Male  (13)
19 LOGAN CAMPBELL (#335) Wakatipu High School 00:38:01 U16 Boys (10) Male  (14)
20 LOGAN PARK E TOM BARSON & LEON WILSON-BROWN & NIKAU KAAN (#232) Logan Park High 00:38:09 U16 Boys Team (5) Male  (15)
21 LILY GREENWOOD (#207) Rangi Ruru 00:38:11 U16 Girls (4) Female  (5)
22 LACHLANN MACTAGGART (#177) Cromwell College 00:38:11 U16 Boys (11) Male  (16)
23 WBHS WHITE BILLY MCCABE & KORBYN SELFE & HARRISON WEIR (#242) Waitaki Boys High School 00:38:41 U16 Boys Team (6) Male  (17)
24 NEVE MCKENZIE (#331) Bohally 00:38:52 U16 Girls (5) Female  (6)
25 TAIC U16 MIXED - GOLD EMMA BAIN & BLAKE DALTON & JOSH SILOY (#281) Taieri College 00:39:02 U16 Mixed Team (2) Mixed  (2)
26 SBHS RED LUCAS JENNINGS & TIM RICHARDSON & THOMAS SPAIN (#238) Southland Boys High School 00:39:20 U16 Boys Team (7) Male  (18)
27 LOGAN PARK D LILY ABBOTT & OE HAYWARD & ETHAN LAMBETH (#273) Logan Park High 00:41:03 U16 Mixed Team (3) Mixed  (3)
28 COLUMBA A EMMA MORTON & KAYLA MILLAR & BRIAR DUNCAN (#244) Columba College 00:41:38 U16 Girls Team (2) Female  (7)
29 LIAM O'RIORDAN LAWLOR (#191) South Otago High School 00:42:00 U16 Boys (12) Male  (19)
30 LOGAN PARK C TAYA KAIN & TSUGUMI PARKS WATANABE & SOLLY ARMSTRO (#272) Logan Park High 00:42:17 U16 Mixed Team (4) Mixed  (4)
31 HUNTER RICHARDS (#182) Menzies College 00:42:28 U16 Boys (13) Male  (20)
32 MADDISON COCKBURN (#208) St Hilda's Collegiate 00:42:30 U16 Girls (6) Female  (8)
33 OGHS 16/1 CAITLIN HEWSON & KATE PYPER & ELLA HOU (#253) Otago Girls High School 00:42:34 U16 Girls Team (3) Female  (9)
34 CADE HAMILTON (#196) Waitaki Boys High School 00:42:51 U16 Boys (14) Male  (21)
35 QUEEN'S HS ELLA MCBRIDE & FRAUKE HAASE & NEVE DARLINGTON (#254) Queen's High School 00:43:10 U16 Girls Team (4) Female  (10)
36 MAC VINCENZI'S FRIENDZI NOAH VINCENZI-JOHNSON & ISAAC BEALE & DANIEL WRIG (#233) Mt Aspiring College 00:43:12 U16 Boys Team (8) Male  (22)
37 TAIC U16 MIXED - BLUE JESSIE YEEE & ZAC WHITLEY & PHOENIX CLARKSON (#280) Taieri College 00:43:19 U16 Mixed Team (5) Mixed  (5)
38 ABBIE MIDDLEMASS (#349) 00:43:30 U16 Girls (7) Female  (11)
39 COLUMBA C CLARA PENIAMINA & PIP EASON & ZARA PRATLEY (#245) Columba College 00:43:35 U16 Girls Team (5) Female  (12)
40 SAM EDMONSTON (#197) Waitaki Boys High School 00:43:56 U16 Boys (15) Male  (23)
41 LINCOLN WALKER (#179) Geraldine High School 00:44:19 U16 Boys (16) Male  (24)
42 SOHS U16 BOYS #2 ARCHIE SMITH & NATE ROBERTSON & JESSE WILLIS (#236) South Otago High School 00:44:20 U16 Boys Team (9) Male  (25)
43 HUGO SINCLAIR (#187) Mt Aspiring College 00:44:28 U16 Boys (17) Male  (26)
44 WAKATIPU U16 TEAM DANIELA DIFAZZIO & ZOE BENNETTS & EVIE BARLOW (#269) Wakatipu High School 00:44:46 U16 Girls Team (6) Female  (13)
45 BLUE MOUNTAIN COL NEEVE KEAN & LEILA HILL & MYA BROCKET (#243) Blue Mountain College 00:44:57 U16 Girls Team (7) Female  (14)
46 ANYA RHODES (#200) Columba College 00:45:00 U16 Girls (8) Female  (15)
47 SOHS U16 MIXED #2 JESSIE O'HARA & BEN JUDSON & BLAKE HENDERSON (#279) South Otago High School 00:45:18 U16 Mixed Team (6) Mixed  (6)
48 MENZIES JOSIE MCLELLAN & ETHAN STEWART & OLIVIA PERRIAM (#274) Menzies College 00:45:29 U16 Mixed Team (7) Mixed  (7)
49 KATIE LAWRENCE (#204) James Hargest College 00:45:55 U16 Girls (9) Female  (16)
50 ROSE ARMSTRONG (#293) Mt Aspiring College 00:46:00 U16 Girls (10) Female  (17)