6th February 2021 | Batemans Bay, NSW, Australia

Tri Series - Batemans Bay (2021)

Aquabike: Overall

Pos Name Club Finish Time Category (Pos) Gender (Pos) Swim T1 Cycle
1 Angus SHAW (#219) 02:09:12 All Ages (1) Male  (1) 00:26:41 00:01:11 01:42:01
2 Matthew HARDY (#211) 02:09:18 All Ages (2) Male  (2) 00:26:40 00:01:32 01:41:48
3 Shaun DOYLE (#207) Cronulla Triathlon Club 02:13:52 All Ages (3) Male  (3) 00:32:25 00:02:03 01:39:24
4 Megan WEBBER (#221) Australian Defence Force Triathlon – NSW 02:21:50 All Ages (1) Female  (1) 00:30:06 00:02:17 01:50:10
5 Ryan FARRELLY (#209) 02:23:25 All Ages (4) Male  (4) 00:25:26 00:03:04 01:54:53
6 Sara BURNS (#202) Balmoral Triathlon Club 02:24:16 All Ages (2) Female  (2) 00:27:33 00:02:45 01:54:43
7 Sile CROWE (#205) Illawarra Triathlon Club Inc 02:30:19 All Ages (3) Female  (3) 00:33:35 00:01:47 01:55:40
8 Thomas ROPER (#218) 02:30:24 All Ages (5) Male  (5) 00:36:38 00:02:11 01:58:47
9 Courtney THURGAR (#161) Shellharbour Triathlon Club Inc 02:30:27 All Ages (4) Female  (4) 00:31:00 00:01:14 01:58:40
10 Tom HAWKINS (#212) 02:31:23 All Ages (6) Male  (6) 00:27:31 00:02:25 02:02:07
11 Carley WEISS-KELLY (#222) 02:31:32 All Ages (5) Female  (5) 00:36:25 00:01:42 01:54:04
12 James POWER (#216) 02:42:41 All Ages (7) Male  (7) 00:36:11 00:02:02 02:05:07
13 Carolyn EGAN (#208) Orange Cycle & Triathlon Club 02:46:35 All Ages (6) Female  (6) 00:44:45 00:03:49 02:00:54
14 Alex LOUGHREY (#44) Cronulla Triathlon Club 02:46:50 All Ages (8) Male  (8) 00:25:50 00:06:01 02:14:58
15 Garry MILLS (#215) JT Multisport 02:49:20 All Ages (9) Male  (9) 00:44:37 00:02:58 02:02:24
16 Angela BESNARD (#201) Kiama Triathlon Club 02:59:03 All Ages (7) Female  (7) 00:38:51 00:03:22 02:17:35
17 Helen MAYNARD-CASELY (#214) Engadine Triathlon Club Inc 03:04:25 All Ages (8) Female  (8) 00:40:50 00:03:55 02:20:21
18 Anne HOOLAHAN (#213) 03:15:53 All Ages (9) Female  (9) 00:44:25 00:03:44 02:28:24
19 Linda JONKERS (#147) Cowra Triathlon Club 03:18:29 All Ages (10) Female  (10) 00:41:26 00:01:22 02:36:06
DNS Clare SMITH (#220) All Ages Female 
DNS Aaron GREEN (#210) All Ages Male 
DNS Thomas CHALLEN (#203) Tomaree Triathlon Club All Ages Male 
DNS Allen CHIMES (#204) Other=Maccabi Triathlon Club All Ages Male 
DNS Amanda RAFFERTY (#217) All Ages Female 
DNS Matthew DAY (#206) ADF Triathlon Club All Ages Male