17th July 2020 | Waipukurau, Hawkes Bay, New Zealand

Vantage Age Group Road National Championships - Time Trial (2020)

17KM Time Trial: Overall

Pos Name Club Gun Time Category (Pos) Gender (Pos)
1 JONATHAN FISH (#501) CYCLING SOUTH CANTERBURY 00:22:59.383 Boys Under 17 (1) Male  (1)
2 JAMES GARDNER (#512) CYCLING OTAGO 00:22:59.407 Boys Under 17 (2) Male  (2)
3 JOEL DOUGLAS (#504) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:23:27.600 Boys Under 17 (3) Male  (3)
4 OLIVER WATSON-PALMER (#529) Te Awamutu Sports Cycling Club 00:23:27.867 Boys Under 17 (4) Male  (4)
5 RAY DUNSTAN (#164) CYCLING OTAGO 00:23:36.910 Men Masters 6 (60-64) (1) Male  (5)
6 LEWIS BOWER (#520) AUCKLAND SCHOOLS CYCLING CLUB 00:23:58.737 Boys Under 17 (5) Male  (6)
7 JAXSON WHYTE (#503) CYCLING SOUTH CANTERBURY 00:24:25.547 Boys Under 17 (6) Male  (7)
8 LUKE BLACKWOOD (#536) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:24:26.357 Boys Under 17 (7) Male  (8)
9 WAYNE ATTWELL (#161) Hamilton City Cycling Club 00:24:31.100 Men Masters 6 (60-64) (2) Male  (9)
10 MAUI MORRISON (#533) Te Awamutu Sports Cycling Club 00:24:38.020 Boys Under 17 (8) Male  (10)
11 D'ARCY SANDERS (#526) CANTERBURY TRACK CYCLING INCORPORATED 00:24:38.877 Boys Under 17 (9) Male  (11)
12 OLANO SCARLETT (#523) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:24:43.357 Boys Under 17 (10) Male  (12)
13 JACK GILLINGHAM (#537) Te Awamutu Sports Cycling Club 00:24:43.903 Boys Under 17 (11) Male  (13)
14 BLAKE BAILEY (#502) Te Awamutu Sports Cycling Club 00:24:47.793 Boys Under 17 (12) Male  (14)
15 GARTH STEWART (#156) WELLINGTON MASTERS CYCLING CLUB 00:24:48.353 Men Masters 6 (60-64) (3) Male  (15)
16 NOAH HOLLAMBY (#370) CYCLING SOUTH CANTERBURY 00:24:50.600 Boys Under 15 (1) Male  (16)
17 LINDSAY SHEPPARD (#155) RAMBLERS CYCLING CLUB INC 00:24:50.647 Men Masters 6 (60-64) (4) Male  (17)
18 PENNY PAWSON (#293) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:24:56.547 Women Masters 4 (50-54) (1) Female  (1)
19 EDWARD PAWSON (#513) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:24:57.497 Boys Under 17 (13) Male  (18)
20 REDMOND CONNOLLY (#507) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:24:58.477 Boys Under 17 (14) Male  (19)
21 MATTHEW DAVIS (#521) Te Awamutu Sports Cycling Club 00:25:02.563 Boys Under 17 (15) Male  (20)
22 KYLE AITKEN (#525) Te Awamutu Sports Cycling Club 00:25:02.703 Boys Under 17 (16) Male  (21)
23 HENRIETTA CHRISTIE (#240) LEESTON CYCLING CLUB 00:25:03.177 Women U19 (1) Female  (2)
24 FINN WILSON (#530) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:25:03.533 Boys Under 17 (17) Male  (22)
25 RONAN SHEARING (#506) CYCLING SOUTHLAND INCORPORATED 00:25:04.257 Boys Under 17 (18) Male  (23)
26 JAMES OCHTMAN-CORFE (#534) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:25:08.503 Boys Under 17 (19) Male  (24)
27 TOM BEAN (#538) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:25:11.547 Boys Under 17 (20) Male  (25)
28 JENNA BORTHWICK (#243) CANTERBURY TRACK CYCLING INCORPORATED 00:25:11.567 Women U19 (2) Female  (3)
29 JAXSON RUSSELL (#509) Te Awamutu Sports Cycling Club 00:25:15.723 Boys Under 17 (21) Male  (26)
30 NICK RUSH (#514) LEESTON CYCLING CLUB 00:25:17.203 Boys Under 17 (22) Male  (27)
31 PATRICK JOHNSTONE (#101) WANGANUI CYCLING CLUB 00:25:20.807 Men Masters 7 (65-69) (1) Male  (28)
32 JOSHUA MULCAHY (#505) Bike Manawatu 00:25:27.630 Boys Under 17 (23) Male  (29)
33 RICHARD JUSTICE (#158) Auckland Central Cycling Club 00:25:30.050 Men Masters 6 (60-64) (5) Male  (30)
34 GARY FERGUSON (#183) PEGASUS CYCLING INCORPORATED 00:25:30.097 Men Masters 8 (70-74) (1) Male  (31)
35 KALLUM MARDON (#531) Hamilton City Cycling Club 00:25:36.813 Boys Under 17 (24) Male  (32)
36 LUCY THOMSON (#241) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:25:38.290 Women U19 (3) Female  (4)
37 LEWIS JOHNSTON (#516) Te Awamutu Sports Cycling Club 00:25:38.547 Boys Under 17 (25) Male  (33)
38 ELLA WYLLIE (#239) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:25:41.757 Women U19 (4) Female  (5)
39 PRUDENCE FOWLER (#244) Te Awamutu Sports Cycling Club 00:25:43.010 Women U19 (5) Female  (6)
40 TINSLEY JANES (#189) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:25:46.490 Men Masters 8 (70-74) (2) Male  (34)
41 ANDREW SEAGER (#165) Auckland Central Cycling Club 00:25:47.190 Men Masters 6 (60-64) (6) Male  (35)
42 CHARLOTTE BALL (#252) CANTERBURY TIME TRIAL ASSOCIATION INC. 00:25:47.417 Women U19 (6) Female  (7)
43 QUINN GARDINER-HALL (#380) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:25:52.567 Boys Under 15 (2) Male  (36)
44 REUBEN HESLIP (#522) CYCLING SOUTHLAND INCORPORATED 00:25:52.693 Boys Under 17 (26) Male  (37)
45 ALEX SKILTON (#532) AUCKLAND SCHOOLS CYCLING CLUB 00:25:54.200 Boys Under 17 (27) Male  (38)
46 LEWIS DAVIDSON (#508) CANTERBURY TRACK CYCLING INCORPORATED 00:26:00.780 Boys Under 17 (28) Male  (39)
47 JACK OVERWEEL (#515) WANGANUI CYCLING CLUB 00:26:05.227 Boys Under 17 (29) Male  (40)
48 TOBY BAIRD (#527) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:26:05.310 Boys Under 17 (30) Male  (41)
49 KANE FOSTER (#372) Te Awamutu Sports Cycling Club 00:26:05.480 Boys Under 15 (3) Male  (42)
50 ROGER BURNS (#102) CYCLING CHB 00:26:13.687 Men Masters 7 (65-69) (2) Male  (43)