17th July 2020 | Waipukurau, Hawkes Bay, New Zealand

Vantage Age Group Road National Championships - Time Trial (2020)

17KM Time Trial: Male

Pos Name Club Gun Time Category (Pos) Overall Pos
1 JONATHAN FISH (#501) CYCLING SOUTH CANTERBURY 00:22:59.383 Boys Under 17 (1) 1
2 JAMES GARDNER (#512) CYCLING OTAGO 00:22:59.407 Boys Under 17 (2) 2
3 JOEL DOUGLAS (#504) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:23:27.600 Boys Under 17 (3) 3
4 OLIVER WATSON-PALMER (#529) Te Awamutu Sports Cycling Club 00:23:27.867 Boys Under 17 (4) 4
5 RAY DUNSTAN (#164) CYCLING OTAGO 00:23:36.910 Men Masters 6 (60-64) (1) 5
6 LEWIS BOWER (#520) AUCKLAND SCHOOLS CYCLING CLUB 00:23:58.737 Boys Under 17 (5) 6
7 JAXSON WHYTE (#503) CYCLING SOUTH CANTERBURY 00:24:25.547 Boys Under 17 (6) 7
8 LUKE BLACKWOOD (#536) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:24:26.357 Boys Under 17 (7) 8
9 WAYNE ATTWELL (#161) Hamilton City Cycling Club 00:24:31.100 Men Masters 6 (60-64) (2) 9
10 MAUI MORRISON (#533) Te Awamutu Sports Cycling Club 00:24:38.020 Boys Under 17 (8) 10
11 D'ARCY SANDERS (#526) CANTERBURY TRACK CYCLING INCORPORATED 00:24:38.877 Boys Under 17 (9) 11
12 OLANO SCARLETT (#523) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:24:43.357 Boys Under 17 (10) 12
13 JACK GILLINGHAM (#537) Te Awamutu Sports Cycling Club 00:24:43.903 Boys Under 17 (11) 13
14 BLAKE BAILEY (#502) Te Awamutu Sports Cycling Club 00:24:47.793 Boys Under 17 (12) 14
15 GARTH STEWART (#156) WELLINGTON MASTERS CYCLING CLUB 00:24:48.353 Men Masters 6 (60-64) (3) 15
16 NOAH HOLLAMBY (#370) CYCLING SOUTH CANTERBURY 00:24:50.600 Boys Under 15 (1) 16
17 LINDSAY SHEPPARD (#155) RAMBLERS CYCLING CLUB INC 00:24:50.647 Men Masters 6 (60-64) (4) 17
18 EDWARD PAWSON (#513) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:24:57.497 Boys Under 17 (13) 19
19 REDMOND CONNOLLY (#507) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:24:58.477 Boys Under 17 (14) 20
20 MATTHEW DAVIS (#521) Te Awamutu Sports Cycling Club 00:25:02.563 Boys Under 17 (15) 21
21 KYLE AITKEN (#525) Te Awamutu Sports Cycling Club 00:25:02.703 Boys Under 17 (16) 22
22 FINN WILSON (#530) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:25:03.533 Boys Under 17 (17) 24
23 RONAN SHEARING (#506) CYCLING SOUTHLAND INCORPORATED 00:25:04.257 Boys Under 17 (18) 25
24 JAMES OCHTMAN-CORFE (#534) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:25:08.503 Boys Under 17 (19) 26
25 TOM BEAN (#538) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:25:11.547 Boys Under 17 (20) 27
26 JAXSON RUSSELL (#509) Te Awamutu Sports Cycling Club 00:25:15.723 Boys Under 17 (21) 29
27 NICK RUSH (#514) LEESTON CYCLING CLUB 00:25:17.203 Boys Under 17 (22) 30
28 PATRICK JOHNSTONE (#101) WANGANUI CYCLING CLUB 00:25:20.807 Men Masters 7 (65-69) (1) 31
29 JOSHUA MULCAHY (#505) Bike Manawatu 00:25:27.630 Boys Under 17 (23) 32
30 RICHARD JUSTICE (#158) Auckland Central Cycling Club 00:25:30.050 Men Masters 6 (60-64) (5) 33
31 GARY FERGUSON (#183) PEGASUS CYCLING INCORPORATED 00:25:30.097 Men Masters 8 (70-74) (1) 34
32 KALLUM MARDON (#531) Hamilton City Cycling Club 00:25:36.813 Boys Under 17 (24) 35
33 LEWIS JOHNSTON (#516) Te Awamutu Sports Cycling Club 00:25:38.547 Boys Under 17 (25) 37
34 TINSLEY JANES (#189) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:25:46.490 Men Masters 8 (70-74) (2) 40
35 ANDREW SEAGER (#165) Auckland Central Cycling Club 00:25:47.190 Men Masters 6 (60-64) (6) 41
36 QUINN GARDINER-HALL (#380) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:25:52.567 Boys Under 15 (2) 43
37 REUBEN HESLIP (#522) CYCLING SOUTHLAND INCORPORATED 00:25:52.693 Boys Under 17 (26) 44
38 ALEX SKILTON (#532) AUCKLAND SCHOOLS CYCLING CLUB 00:25:54.200 Boys Under 17 (27) 45
39 LEWIS DAVIDSON (#508) CANTERBURY TRACK CYCLING INCORPORATED 00:26:00.780 Boys Under 17 (28) 46
40 JACK OVERWEEL (#515) WANGANUI CYCLING CLUB 00:26:05.227 Boys Under 17 (29) 47
41 TOBY BAIRD (#527) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:26:05.310 Boys Under 17 (30) 48
42 KANE FOSTER (#372) Te Awamutu Sports Cycling Club 00:26:05.480 Boys Under 15 (3) 49
43 ROGER BURNS (#102) CYCLING CHB 00:26:13.687 Men Masters 7 (65-69) (2) 50
44 RILEY TUNNICLIFFE (#535) Bike Manawatu 00:26:24.463 Boys Under 17 (31) 53
45 MAX PREECE (#510) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:26:28.770 Boys Under 17 (32) 55
46 BENNY VAN DER GRIEND (#160) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:26:36.357 Men Masters 6 (60-64) (7) 60
47 TREVOR COETZEE (#517) MARSDEN WHEELERS 00:26:37.037 Boys Under 17 (33) 61
48 WARREN MUMBY (#163) Bike Manawatu 00:26:37.290 Men Masters 6 (60-64) (8) 62
49 CAMERON BEAUMONT (#528) TASMAN WHEELERS INC 00:26:40.437 Boys Under 17 (34) 65
50 JAMES MULHOLLAND (#518) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 00:26:41.283 Boys Under 17 (35) 66