Sport Splits

Camelbak Ruapehu Express (2019)

Filter

80(52)KM MTB

Pos Cat Name Time
1 Open PAYSON PARTRIDGE (8157) 01:54:52
2 Master 2 ROSS WESTON (8049) 01:59:17
3 Master 2 GORDON MCCAULEY (8059) 01:59:18
Pos Cat Name Time
1 Master 1 ALISON WILSON (8144) 02:08:23
2 Master 2 EMMA MCCOSH (8080) 02:15:51
3 Master 1 LIZ MCDOUGALL (8146) 02:17:27

80(52)KM MTB E-Bike

Pos Cat Name Time
1 All Ages LINDSAY GREATOREX (8117) 02:15:10
2 All Ages KELVIN TAYLOR (8041) 02:26:45
3 All Ages JARED MCGILLIVRAY (8110) 02:27:55

60KM MTB

Pos Cat Name Time
1 Master 2 STUART HOLDER (6447) 02:15:41
2 Master 3 GREG MCGOVERN (6401) 02:20:22
3 Master 2 SHAUN DEMANSER (6358) 02:20:25
Pos Cat Name Time
1 Master 1 ELKE BECA (6248) 02:38:13
2 Open CATI PEARSON (6120) 02:39:32
3 Master 3 ROBYN STANSFIELD (6266) 02:52:49
Pos Cat Name Time
1 Team NODDY'S NUTS (6436) 02:51:13
2 Team BB SKETTI (6434) 03:06:19
3 Team BND (6433) 03:21:17

60KM MTB E-Bike

Pos Cat Name Time
1 All Ages TIM CAREY (6002) 02:20:09
2 All Ages KERRY GOWAN (6370) 02:37:51
3 All Ages KEITH GOULD (6081) 02:42:09
Pos Cat Name Time
1 All Ages JESSICA STURME (6121) 02:45:58
2 All Ages AMANDA MONK (6488) 02:53:03
3 All Ages LEANNE MURRAY (6477) 03:19:52

25KM MTB

Pos Cat Name Time
1 Youth U17 BEN WILSON (3092) 01:01:44
2 Master 4 DAVID WHYTE (3045) 01:08:09
3 Youth U17 REEVE DOONEY (3072) 01:08:25
Pos Cat Name Time
1 Master 2 ANNETTE CHARMAN (3042) 01:08:49
2 Master 1 NATALIE PATERSON (6416) 01:10:29
3 Open MADDIE SOMERVILLE (3108) 01:18:12

25KM MTB E-Bike

Pos Cat Name Time
1 All Ages RICHARD KEEHAN (3037) 01:12:50
Pos Cat Name Time
1 All Ages ALISON MARSHALL (3101) 01:48:26

21KM Run/Walk

Pos Cat Name Time
1 Master 1 EWAN SINCLAIR (2170) 01:28:44
2 Open JOSHUA SMITH (2142) 01:32:33
3 Master 2 GRANT HALL (9051) 01:33:11
Pos Cat Name Time
1 Master 2 KRISTINE REID (2162) 01:50:20
2 Master 1 LAURA PANKHURST (2105) 01:52:16
3 Master 2 BRENDA DEVANE (2000) 01:53:05

16KM Run/Walk

Pos Cat Name Time
1 Master 1 PEER SKOV (1076) 01:13:02
2 Youth U17 ZACK JASLARZ (1089) 01:15:08
3 Master 2 JOE COTTIER (1072) 01:16:37
Pos Cat Name Time
1 Master 2 TONI STRONG (1093) 01:22:55
2 Open CAMILA GASCON BESKI (9008) 01:23:21
3 Master 2 HEULWEN SIMM (1022) 01:27:32

3KM Run

Pos Cat Name
1 All Ages MATTHEW SMITH (9136)
2 All Ages CALEB GREENFIELD (9131)
3 All Ages DYLAN BECA (9122)
Pos Cat Name
1 All Ages AMBER HALDANE (9129)
2 All Ages JESSICA GAMBLE (9120)
3 All Ages SIERRA BEER (9123)