23rd February 2019 | Ohakune, National Park, New Zealand

Camelbak Ruapehu Express (2019)

80(52)KM MTB

Pos Cat Name Gun Time
1 Open PAYSON PARTRIDGE (#8157) 01:54:52
2 Master 2 ROSS WESTON (#8049) 01:59:17
3 Master 2 GORDON MCCAULEY (#8059) 01:59:18
Pos Cat Name Gun Time
1 Master 1 ALISON WILSON (#8144) 02:08:23
2 Master 2 EMMA MCCOSH (#8080) 02:15:51
3 Master 1 LIZ MCDOUGALL (#8146) 02:17:27

80(52)KM MTB E-Bike

Pos Cat Name Gun Time
1 All Ages LINDSAY GREATOREX (#8117) 02:15:10
2 All Ages KELVIN TAYLOR (#8041) 02:26:45
3 All Ages JARED MCGILLIVRAY (#8110) 02:27:55

60KM MTB

Pos Cat Name Gun Time
1 Master 2 STUART HOLDER (#6447) 02:15:41
2 Master 3 GREG MCGOVERN (#6401) 02:20:22
3 Master 2 SHAUN DEMANSER (#6358) 02:20:25
Pos Cat Name Gun Time
1 Master 1 ELKE BECA (#6248) 02:38:13
2 Open CATI PEARSON (#6120) 02:39:32
3 Master 3 ROBYN STANSFIELD (#6266) 02:52:49
Pos Cat Name Gun Time
1 Team NODDY'S NUTS (#6436) 02:51:13
2 Team BB SKETTI (#6434) 03:06:19
3 Team BND (#6433) 03:21:17

60KM MTB E-Bike

Pos Cat Name Gun Time
1 All Ages TIM CAREY (#6002) 02:20:09
2 All Ages KERRY GOWAN (#6370) 02:37:51
3 All Ages KEITH GOULD (#6081) 02:42:09
Pos Cat Name Gun Time
1 All Ages JESSICA STURME (#6121) 02:45:58
2 All Ages AMANDA MONK (#6488) 02:53:03
3 All Ages LEANNE MURRAY (#6477) 03:19:52

25KM MTB

Pos Cat Name Gun Time
1 Youth U17 BEN WILSON (#3092) 01:01:44
2 Master 4 DAVID WHYTE (#3045) 01:08:09
3 Youth U17 REEVE DOONEY (#3072) 01:08:25
Pos Cat Name Gun Time
1 Master 2 ANNETTE CHARMAN (#3042) 01:08:49
2 Master 1 NATALIE PATERSON (#6416) 01:10:29
3 Open MADDIE SOMERVILLE (#3108) 01:18:12

25KM MTB E-Bike

Pos Cat Name Gun Time
1 All Ages RICHARD KEEHAN (#3037) 01:12:50
Pos Cat Name Gun Time
1 All Ages ALISON MARSHALL (#3101) 01:48:26

21KM Run/Walk

Pos Cat Name Gun Time
1 Master 1 EWAN SINCLAIR (#2170) 01:28:44
2 Open JOSHUA SMITH (#2142) 01:32:33
3 Master 2 GRANT HALL (#9051) 01:33:11
Pos Cat Name Gun Time
1 Master 2 KRISTINE REID (#2162) 01:50:20
2 Master 1 LAURA PANKHURST (#2105) 01:52:16
3 Master 2 BRENDA DEVANE (#2000) 01:53:05

16KM Run/Walk

Pos Cat Name Gun Time
1 Master 1 PEER SKOV (#1076) 01:13:02
2 Youth U17 ZACK JASLARZ (#1089) 01:15:08
3 Master 2 JOE COTTIER (#1072) 01:16:37
Pos Cat Name Gun Time
1 Master 2 TONI STRONG (#1093) 01:22:55
2 Open CAMILA GASCON BESKI (#9008) 01:23:21
3 Master 2 HEULWEN SIMM (#1022) 01:27:32

3KM Run

Pos Cat Name Gun Time
1 All Ages MATTHEW SMITH (#9136) 00:14:55
2 All Ages CALEB GREENFIELD (#9131) 00:15:15
3 All Ages DYLAN BECA (#9122) 00:15:21
Pos Cat Name Gun Time
1 All Ages AMBER HALDANE (#9129) 00:17:13
2 All Ages JESSICA GAMBLE (#9120) 00:18:08
3 All Ages SIERRA BEER (#9123) 00:18:47