12th October 2019 | Coolangatta, QLD, Australia

Coolangatta Gold (2019)

Long Course

Pos Name Gun Time Surf Ski Run Swim Paddle Board Run 2
1 Team SHAW AND PARTNERS (#524) 03:49:44 01:48:13 00:07:30 00:45:06 00:44:32 00:24:21
2 TEAM Budgie Smugglers (#528) 04:00:56 01:52:24 00:07:33 00:45:00 00:49:57 00:25:59
3 MATT BEVILACQUA (#7) 04:06:19 01:49:22 00:08:45 00:48:00 00:49:56 00:30:14
Pos Name Gun Time Surf Ski Run Swim Paddle Board Run 2
1 LANA ROGERS (#27) 04:27:51 02:03:10 00:10:05 00:48:35 00:54:00 00:31:58
2 JEMMA SMITH (#31) 04:27:54 02:01:01 00:10:07 00:50:49 00:53:53 00:32:02
3 COURTNEY HANCOCK (#34) 04:29:38 02:01:24 00:10:17 00:50:15 00:53:54 00:33:46
Pos Name Gun Time Surf Ski Run Swim Paddle Board Run 2
1 TEAM TasNoYamba (#513) 04:50:40 02:01:18 00:12:53 01:00:23 00:50:25 00:45:40
2 TEAM Burleigh (#512) 04:52:00 02:10:12 00:10:45 00:59:59 00:59:09 00:31:52
3 TEAM Fried Eggs (#532) 04:54:07 02:13:22 00:09:52 00:52:18 00:59:35 00:38:59

Short Course

Pos Name Gun Time Surf Ski Swim Paddle Board Run
1 TEAM Team Shaw and Partners (#580) 02:07:00 00:49:44 00:32:33 00:25:02 00:18:53
2 CONNOR PEABODY (#309) 02:16:06 00:53:49 00:31:57 00:25:23 00:24:10
3 TEAM The Minions (#568) 02:16:38 00:54:52 00:34:12 00:25:02 00:22:00
Pos Name Gun Time Surf Ski Swim Paddle Board Run
1 TEAM North Curly (#574) 02:28:31 01:02:09 00:32:58 00:27:34 00:25:03
2 TEAM Low Key (#578) 02:30:58 00:58:35 00:35:41 00:26:56 00:28:55
3 TAYLA HALLIDAY (#238) 02:31:46 00:59:31 00:34:56 00:27:23 00:28:57
Pos Name Gun Time Surf Ski Swim Paddle Board Run
1 TEAM Sawty Squad (#579) 02:31:07 00:58:41 00:39:01 00:26:17 00:26:21
2 TEAM North Bondi Angels (#592) 02:41:10 01:04:31 00:40:07 00:26:25 00:29:20
3 TEAM CC4 (#537) 02:41:13 01:01:07 00:42:41 00:27:03 00:29:25

Youth Challenge

Pos Cat Name Gun Time
1 U15 Bailey CLUES (#859) 00:11:31
2 U15 Lee MELBOURN (#840) 00:11:41
3 U13 Fred CARMODY (#759) 00:11:44
Pos Cat Name Gun Time
1 U13 Dominique MELBOURN (#722) 00:12:11
2 U13 Allie HUGHES (#734) 00:12:20
3 U12 Zara KASPROWICZ (#648) 00:12:23