13th November 2021 - 14th November 2021 | Coolangatta, QLD, Australia

Coolangatta Gold (2021)

Long Course

Pos Cat Name Club Time Ski Run 1 Swim Board Run 2
1 Elite Ali DAY (#7) Surfers Paradise 03:52:12 01:48:28 00:03:50 00:43:57 00:43:26 00:32:29
2 Open Team TEAM Northcliffe team captained by Thorpie. (#303) Yes 03:57:18 01:52:50 00:03:43 00:42:54 00:43:35 00:34:14
3 Elite Cory TAYLOR (#15) Northcliffe 03:57:36 01:48:31 00:03:50 00:46:21 00:47:43 00:31:10
Pos Cat Name Club Time Ski Run 1 Swim Board Run 2
1 Elite Courtney HANCOCK (#17) Surfers Paradise 04:22:43 02:01:40 00:04:24 00:49:41 00:48:58 00:37:58
2 Elite Danielle MCKENZIE (#18) Northcliffe 04:23:12 01:58:16 00:04:39 00:51:24 00:48:54 00:39:57
3 Elite Georgia MILLER (#239) Northcliffe 04:25:38 02:01:48 00:04:23 00:49:34 00:49:08 00:40:43
Pos Cat Name Club Time Ski Run 1 Swim Board Run 2
1 Open Team TEAM Talle Seniors (#306) Tallebudgera 04:04:20 01:53:50 00:03:07 00:50:42 00:47:29 00:29:11
2 Open Team TEAM Coolangatta Blue (#305) Coolangatta 04:41:04 02:06:58 00:03:58 00:56:47 00:52:36 00:40:43
3 190+ Masters Team TEAM Coolmud (#312) Coolum Beach Surfclub 05:01:41 02:14:19 00:04:09 00:54:20 01:02:51 00:46:01

Short Course

Pos Cat Name Club Time Surf Ski Swim Board Run
1 Open Finn ASKEW (#1) Surfers Paradise 02:07:08 00:49:19 00:32:02 00:23:13 00:22:32
2 U19 Maguire REID (#114) Port Noarlunga 02:10:12 00:51:33 00:32:11 00:23:19 00:23:08
3 Open Matthew GILLING (#31) Burleigh Heads Mowbray Park 02:11:48 00:50:33 00:31:24 00:24:05 00:25:44
Pos Cat Name Club Time Surf Ski Swim Board Run
1 Open Electra OUTRAM (#39) Noosa Heads SLS 02:22:37 00:55:55 00:36:03 00:24:33 00:26:05
2 U19 Dominique STITT (#119) Maroochydore 02:26:46 00:57:14 00:35:21 00:25:55 00:28:15
3 U19 Chelsea JENTZ (#117) Seacliff 02:30:42 00:56:00 00:37:42 00:26:14 00:30:45
Pos Cat Name Club Time Surf Ski Swim Board Run
1 Open Team TEAM Team Talle (#316) Tallebudgera SLSC 02:22:37 00:54:00 00:37:57 00:26:56 00:23:42
2 U19 Team TEAM Noosa Amigos (#324) Noosa 02:28:16 01:03:59 00:32:24 00:24:11 00:27:40
3 Open Team TEAM Kurrawa Open Mixed (#318) Kurrawa 02:30:49 00:50:25 00:38:24 00:27:24 00:34:35

Youth Challenge

Pos Cat Name Club Time Swim Board Run 2
1 U17 Ryley HARLAND (#196) Northcliffe 00:12:20 00:05:23 00:06:20 00:00:37
2 U17 Cooper BESSELL (#200) Dicky Beach 00:12:30 00:05:29 00:06:25 00:00:35
3 U17 Riley BRENNAN (#198) Currumbin 00:12:37 00:05:21 00:06:31 00:00:44
Pos Cat Name Club Time Swim Board Run 2
1 U14 Bianca RAYWARD (#124) North Burleigh 00:13:28 00:05:48 00:06:58 00:00:40
2 U17 Jasmine RAYWARD (#186) North Burleigh 00:13:31 00:06:00 00:06:46 00:00:44
3 U17 Elsie SHRAPNEL (#184) Dicky Beach 00:13:53 00:06:15 00:06:54 00:00:43