Sort Results By
Overall
Gender
Category
Male
Female
Male
Female
Male C Grade
Female C Grade
Male D Grade
Female D Grade
A Grade
Male B Grade
No Category
Male C Grade
Female C Grade
Male D Grade
Female D Grade
A Grade
Male B Grade
No Category
20th November 2020 - 23rd November 2020 | South Island, New Zealand
EN
English
Spanish
Russian
German
Home
Results
Stage 1 - Ashley School to Georges Road
Overall
Genders
Male
Female
Categories
Male
Male C Grade
Female C Grade
Male D Grade
Female D Grade
A Grade
Male B Grade
No Category
Female
Male C Grade
Female C Grade
Male D Grade
Female D Grade
A Grade
Male B Grade
No Category
Stage 2 - Waipara to Long Plantation Road
Overall
Genders
Male
Female
Categories
Male
Male C Grade
Female C Grade
Male D Grade
Female D Grade
A Grade
Male B Grade
No Category
Female
Male C Grade
Female C Grade
Male D Grade
Female D Grade
A Grade
Male B Grade
No Category
Stage 3 - Hanmer TTT
Overall
Genders
Mixed
Categories
Mixed
A Grade
C Grade
D Grade
B Grade
Stage 4 - Shale Peak Bridge to Mauria Hot Springs
Overall
Genders
Male
Female
Categories
Male
Male C Grade
Female C Grade
Male D Grade
Female D Grade
A Grade
Male B Grade
No Category
Female
Male C Grade
Female C Grade
Male D Grade
Female D Grade
A Grade
Male B Grade
No Category
Stage 5 - Mauria Hot Springs to Reefton
Overall
Genders
Male
Female
Categories
Male
Male C Grade
Female C Grade
Male D Grade
Female D Grade
A Grade
Male B Grade
No Category
Female
Male C Grade
Female C Grade
Male D Grade
Female D Grade
A Grade
Male B Grade
No Category
Stage 6 - Ikamatua TTT
Overall
Genders
Mixed
Categories
Mixed
A Grade
C Grade
D Grade
B Grade
Stage 7 - Stillwater to Lake Brunner Road
Overall
Genders
Male
Female
Categories
Male
Male C Grade
Female C Grade
Male D Grade
Female D Grade
A Grade
Male B Grade
No Category
Female
Male C Grade
Female C Grade
Male D Grade
Female D Grade
A Grade
Male B Grade
No Category
Stage 8 - Otira ITT
Overall
Genders
Male
Female
Categories
Male
Male C Grade
Female C Grade
Male D Grade
Female D Grade
A Grade
Male B Grade
No Category
Female
Male C Grade
Female C Grade
Male D Grade
Female D Grade
A Grade
Male B Grade
No Category
Stage 9 - Arthurs Pass to Cave Stream
Overall
Genders
Male
Female
Categories
Male
Male C Grade
Female C Grade
Male D Grade
Female D Grade
A Grade
Male B Grade
No Category
Female
Male C Grade
Female C Grade
Male D Grade
Female D Grade
A Grade
Male B Grade
No Category
Stage 10 - Cave Stream to Porters Pass
Overall
Genders
Male
Female
Categories
Male
Male C Grade
Female C Grade
Male D Grade
Female D Grade
A Grade
Male B Grade
No Category
Female
Male C Grade
Female C Grade
Male D Grade
Female D Grade
A Grade
Male B Grade
No Category
Stage 11 - Old West Coast Road TTT
Overall
Genders
Categories
General Classification
Overall
Genders
Male
Female
Categories
Male
Male C Grade
Female C Grade
Male D Grade
Female D Grade
A Grade
Male B Grade
No Category
Female
Male C Grade
Female C Grade
Male D Grade
Female D Grade
A Grade
Male B Grade
No Category
Sprint Points by Category
KOM Points by Category
TTT General Classification
Overall
Genders
Mixed
Categories
Mixed
A Grade
C Grade
D Grade
B Grade
Event Website
5 Passes (2020)
5 Passes (2020)
/
Stage 9 - Arthurs Pass to Cave Stream
/
Gender
/
Male
Stage 9 - Arthurs Pass to Cave Stream: Male
Pos
Name
Group Time
Category (Pos)
Overall Pos
1
JUSTIN SIMS (#244)
01:15:55
Male B Grade
(1)
1
2
BRADEN CURRIE (#11)
01:16:14
A Grade
(1)
2
3
DOUGAL ALLAN (#12)
01:16:14
A Grade
(2)
3
4
CLIFF HUGHES (#112)
01:16:36
Male B Grade
(2)
4
5
WAYNE SMYTHE (#101)
01:16:36
Male B Grade
(3)
5
6
TIM GUDSELL (#1)
01:16:36
A Grade
(3)
6
7
SAM MANSON (#13)
01:16:53
A Grade
(4)
7
8
JAMES GREENSLADE-YEATS (#123)
01:17:03
Male B Grade
(4)
8
9
BLAIR ROUSE (#121)
01:17:16
Male B Grade
(5)
9
10
GERT GAMMELIN (#122)
01:17:16
Male B Grade
(6)
10
11
TIM HENSHAW (#2)
01:17:16
A Grade
(5)
11
12
GLENN KIRK (#113)
01:17:16
Male B Grade
(7)
12
13
DAN DALE (#4)
01:17:16
A Grade
(6)
13
14
RICHARD DAY (#114)
01:17:52
Male B Grade
(8)
14
15
ALLAN YEOMAN (#5)
01:17:52
A Grade
(7)
15
16
SAM DICKIE (#132)
01:18:27
Male B Grade
(9)
16
17
COREY BENNETT (#105)
01:18:27
Male B Grade
(10)
17
18
BLAIR STUTHRIDGE (#252)
01:18:36
Male C Grade
(1)
18
19
NICK TYLER (#103)
01:18:57
Male B Grade
(11)
19
20
GRANT GOLDSMITH (#131)
01:18:57
Male B Grade
(12)
20
21
PETE ULMER (#135)
01:18:57
Male B Grade
(13)
21
22
SCOTT MCROBIE (#202)
01:18:58
Male C Grade
(2)
22
23
JAMES SHEPPARD (#203)
01:19:13
Male C Grade
(3)
23
24
JASON BISHOP (#241)
01:19:13
Male C Grade
(4)
24
25
SIMON YARRELL (#262)
01:19:13
Male C Grade
(5)
25
26
MARK DINEEN (#104)
01:19:33
Male B Grade
(14)
26
27
ED HYDE (#3)
01:19:36
A Grade
(8)
27
28
MATTHEW WHITE (#216)
01:19:41
Male C Grade
(6)
28
29
DARRYN CRAWFORD (#245)
01:20:12
Male C Grade
(7)
29
30
ELLIOT WORRALL (#215)
01:20:12
Male C Grade
(8)
30
31
MALCOLM MEADS (#233)
01:20:12
Male C Grade
(9)
31
32
HAMISH BELL (#304)
01:20:17
Male D Grade
(1)
32
33
FRANCO SCHREVE (#303)
01:20:17
Male D Grade
(2)
33
34
WILL FAIRBAIRN (#213)
01:20:33
Male C Grade
(10)
34
35
JIMMY NISBET (#253)
01:20:33
Male C Grade
(11)
35
36
MARTIN YEOMAN (#133)
01:20:39
Male B Grade
(15)
36
37
AARON SHURMER (#261)
01:21:03
Male C Grade
(12)
37
38
JAYSON BRYANT (#335)
01:21:03
Male D Grade
(3)
38
39
MIKE WILLETTS (#242)
01:21:03
Male C Grade
(13)
39
40
JASON KEDDIE (#332)
01:21:03
Male D Grade
(4)
40
41
JEFF DRISCOLL (#212)
01:21:03
Male C Grade
(14)
42
42
ANDY HRSTIC (#204)
01:21:03
Male C Grade
(15)
43
43
ANDREW LOGIE (#321)
01:21:40
Male D Grade
(5)
44
44
PETE SOMMERVILLE (#341)
01:21:43
Male D Grade
(6)
45
45
RICHARD WEARNE (#255)
01:21:49
Male C Grade
(16)
46
46
SCOTT THOMSON (#265)
01:21:49
Male C Grade
(17)
47
47
DAVID KENT (#102)
01:22:04
No Category
(1)
48
48
JAMIN MARSHALL (#263)
01:22:13
Male C Grade
(18)
50
49
SIMON DICK (#134)
01:22:21
Male B Grade
(16)
51
50
BARRY DILLON (#201)
01:22:35
Male C Grade
(19)
52
« Previous
Next »