19th November 2021 - 22nd November 2021 | South Island, New Zealand

5 Passes (2021)

Stage 4 - Shale Peak Bridge to Springs Junction: Male

Pos Name Team Group Time Category (Pos) Overall Pos Cycle
1 CLIFF HUGHES (#132) WCNI 01:46:25 A/B Grade (1) 1 01:46:25
2 KYLE GRAY (#104) SMC 1 01:46:25 A/B Grade (2) 2 01:46:25
3 GLENN KEMPTON (#245) Armitage Williams Racing 01:47:26 Male C1 Grade (1) 3 01:47:26
4 SCOTT DONNELLY (#224) Fat Boys Cycling 01:47:26 Male C1 Grade (2) 4 01:47:26
5 GERT GAMMELIN (#215) Armitage Williams Racing C 01:47:26 Male C1 Grade (3) 5 01:47:26
6 JEREMY ROWE (#134) WCNI 01:47:27 A/B Grade (3) 6 01:47:27
7 CRAIG HARPER (#111) Village Cycles 01:47:27 A/B Grade (4) 7 01:47:27
8 SIMON YARRELL (#253) Gran Fondue 01:47:26 Male C1 Grade (4) 8 01:47:27
9 TONY GIBSON (#291) Pushbikes Roulevrs 01:47:26 Male C1 Grade (5) 9 01:47:28
10 BLAIR ROUSE (#243) Armitage Williams Racing 01:47:26 Male C1 Grade (6) 10 01:47:29
11 DAVID ROCHE (#212) Armitage Williams Racing C 01:48:12 Male C1 Grade (7) 12 01:48:12
12 TIM LESTER (#261) Grin and Greer It 01:48:33 Male C1 Grade (8) 13 01:48:34
13 SVEN ZAALBERG (#262) Grin and Greer It 01:48:33 Male C1 Grade (9) 14 01:48:34
14 CRIS CLYMA (#274) Crafty OB'S 01:48:33 Male C1 Grade (10) 15 01:48:34
15 JOHANNES VOGL (#213) Armitage Williams Racing C 01:48:33 Male C1 Grade (11) 16 01:48:34
16 BRENT JONES (#276) Crafty OB'S 01:48:33 Male C1 Grade (12) 17 01:48:34
17 GEOFF CURRIE (#275) Crafty OB'S 01:48:33 Male C1 Grade (13) 19 01:48:34
18 TIM WILSON (#244) Armitage Williams Racing 01:48:33 Male C1 Grade (14) 20 01:48:34
19 JOHN RAWSTRON (#281) OCC Silver 01:48:33 Male C1 Grade (15) 21 01:48:34
20 DARRYN CRAWFORD (#282) OCC Silver 01:48:33 Male C1 Grade (16) 22 01:48:35
21 JOHN VAN OPZEELAND (#271) Crafty OB'S 01:48:33 Male C1 Grade (17) 25 01:48:35
22 JAKE ROWSE (#222) Fat Boys Cycling 01:48:33 Male C1 Grade (18) 26 01:48:35
23 ALEX ROBERTS (#105) SMC 1 01:48:41 A/B Grade (5) 28 01:48:41
24 DAVID FINLEY (#122) Fitlab 01:49:05 A/B Grade (6) 29 01:49:05
25 JOE SKERMAN (#133) WCNI 01:49:05 A/B Grade (7) 30 01:49:05
26 PAUL GOW (#103) SMC 1 01:49:05 A/B Grade (8) 31 01:49:06
27 STEVE BALE (#121) Fitlab 01:49:05 A/B Grade (9) 32 01:49:07
28 JEREMY MCKENZIE (#113) Village Cycles 01:49:05 A/B Grade (10) 33 01:49:08
29 SAM MANSON (#101) SMC 2 01:49:05 A/B Grade (11) 34 01:49:08
30 DENNIS GLENN KIRK (#131) WCNI 01:49:05 A/B Grade (12) 35 01:49:09
31 SAM CLEMENTS-STEWART (#102) SMC 1 01:49:05 A/B Grade (13) 36 01:49:09
32 RYAN KIESANOWSKI (#141) Armitage Williams Racing 01:49:05 A/B Grade (14) 37 01:49:09
33 ROBIN REID (#114) Village Cycles 01:49:05 A/B Grade (15) 38 01:49:09
34 JAMES GREENSLADE (#142) Armitage Williams Racing 01:49:16 A/B Grade (16) 39 01:49:16
35 TIM RENNER (#123) Fitlab 01:49:34 A/B Grade (17) 40 01:49:34
36 RICHARD OLLIVER (#112) Village Cycles 01:49:34 A/B Grade (18) 41 01:49:35
37 STEPHEN MARK (#211) Armitage Williams Racing C 01:51:30 Male C1 Grade (19) 42 01:51:30
38 SCOTT THOMSON (#251) Gran Fondue 01:52:05 Male C1 Grade (20) 43 01:52:06
39 HAMISH WALL (#265) Grin and Greer It 01:52:05 Male C1 Grade (21) 44 01:52:07
40 CAREY MCARTHUR (#263) Grin and Greer It 01:52:05 Male C1 Grade (22) 45 01:52:07
41 MATT KURTOVICH (#252) Gran Fondue 01:54:15 Male C1 Grade (23) 46 01:54:16
42 HAMISH GRANT (#284) OCC Silver 01:56:59 Male C1 Grade (24) 47 01:56:59
43 DANIEL WILKES (#283) OCC Silver 01:56:59 Male C1 Grade (25) 48 01:56:59
44 MARK DINEEN (#273) Crafty OB'S 01:57:13 Male C1 Grade (26) 49 01:57:13
45 LEE HATTON (#221) Fat Boys Cycling 01:57:13 Male C1 Grade (27) 50 01:57:13
46 ANDREW VINCENT (#272) Crafty OB'S 01:57:13 Male C1 Grade (28) 51 01:57:13
47 GRANT LYON (#223) Fat Boys Cycling 01:57:13 Male C1 Grade (29) 52 01:57:13
48 ALAN MCROBIE (#301) Come Riding They Said 01:58:33 Male C2 Grade (1) 53 01:58:33
49 HAYDEN TROTTER (#341) Team Rangitikei 01:58:33 Male C2 Grade (2) 55 01:58:35
50 PETER THOMAS (#445) Team Rangitikei 01:58:33 Male C2 Grade (3) 56 01:58:35