18th July 2020 | Waipukurau, Hawkes Bay, New Zealand

Vantage Age Group Road National Championships - Road Race (2020)

U17 Boys: Male

Pos Name Club Gun Time Category (Pos) Overall Pos
1 JONATHAN FISH (#501) CYCLING SOUTH CANTERBURY 01:43:41 Boys Under 17 (1) 1
2 LEWIS BOWER (#520) AUCKLAND SCHOOLS CYCLING CLUB 01:43:41 Boys Under 17 (2) 2
3 OLIVER WATSON-PALMER (#529) Te Awamutu Sports Cycling Club 01:43:41 Boys Under 17 (3) 3
4 JAXSON WHYTE (#503) CYCLING SOUTH CANTERBURY 01:43:41 Boys Under 17 (4) 4
5 MATTHEW DAVIS (#521) Te Awamutu Sports Cycling Club 01:43:42 Boys Under 17 (5) 5
6 JAMES GARDNER (#512) CYCLING OTAGO 01:43:42 Boys Under 17 (6) 6
7 JOEL DOUGLAS (#504) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 01:43:42 Boys Under 17 (7) 7
8 MAX PREECE (#510) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 01:43:42 Boys Under 17 (8) 8
9 BLAKE BAILEY (#502) Te Awamutu Sports Cycling Club 01:43:42 Boys Under 17 (9) 9
10 D'ARCY SANDERS (#526) CANTERBURY TRACK CYCLING INCORPORATED 01:43:43 Boys Under 17 (10) 10
11 JAMES OCHTMAN-CORFE (#534) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 01:43:43 Boys Under 17 (11) 11
12 TOBY EVANS (#545) CYCLING CHB 01:43:43 Boys Under 17 (12) 12
13 EDWARD PAWSON (#513) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 01:43:43 Boys Under 17 (13) 13
14 FINN WILSON (#530) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 01:43:43 Boys Under 17 (14) 14
15 OLANO SCARLETT (#523) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 01:43:44 Boys Under 17 (15) 15
16 JACK GILLINGHAM (#537) Te Awamutu Sports Cycling Club 01:43:45 Boys Under 17 (16) 16
17 ELLIOT ROBERTSON (#542) PORT NICHOLSON PONEKE CYCLING CLUB 01:43:46 Boys Under 17 (17) 17
18 LUKE BLACKWOOD (#536) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 01:43:46 Boys Under 17 (18) 18
19 ALEX SKILTON (#532) AUCKLAND SCHOOLS CYCLING CLUB 01:43:48 Boys Under 17 (19) 19
20 REUBEN HESLIP (#522) CYCLING SOUTHLAND INCORPORATED 01:51:47 Boys Under 17 (20) 20
21 LEWIS DAVIDSON (#508) CANTERBURY TRACK CYCLING INCORPORATED 01:52:59 Boys Under 17 (21) 21
22 JOSHUA MULCAHY (#505) Bike Manawatu 01:52:59 Boys Under 17 (22) 22
23 KALLUM MARDON (#531) Hamilton City Cycling Club 01:53:04 Boys Under 17 (23) 23
24 HUNTER GIBSON (#546) WANGANUI CYCLING CLUB 01:53:22 Boys Under 17 (24) 24
25 JACK OVERWEEL (#515) WANGANUI CYCLING CLUB 01:53:23 Boys Under 17 (25) 25
26 SEAN ONISHI (#544) TAUPO CYCLING CLUB 01:53:41 Boys Under 17 (26) 26
27 TOM BEAN (#538) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 01:55:59 Boys Under 17 (27) 27
28 TYLER MUMBY (#524) Bike Manawatu 01:56:04 Boys Under 17 (28) 28
29 TOBY BAIRD (#527) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 01:56:05 Boys Under 17 (29) 29
30 CAMERON BEAUMONT (#528) TASMAN WHEELERS INC 01:56:05 Boys Under 17 (30) 30
31 RONAN SHEARING (#506) CYCLING SOUTHLAND INCORPORATED 02:00:25 Boys Under 17 (31) 31
DNF REDMOND CONNOLLY (#507) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC Boys Under 17 DNF
DNF TREVOR COETZEE (#517) MARSDEN WHEELERS Boys Under 17 DNF
DNS TOBY BRAUN (#543) PORT NICHOLSON PONEKE CYCLING CLUB Boys Under 17 DNS
DNF KYLE AITKEN (#525) Te Awamutu Sports Cycling Club 01:31:50 Boys Under 17 DNF
DNF MCKAY WATSON (#511) CENTRAL OTAGO - WAKATIPU CYCLING CLUB INC 01:13:45 Boys Under 17 DNF
DNF SAMUEL WADE (#540) Bike Manawatu Boys Under 17 DNF
DNF RILEY TUNNICLIFFE (#535) Bike Manawatu Boys Under 17 DNF
DNF JAXSON RUSSELL (#509) Te Awamutu Sports Cycling Club Boys Under 17 DNF
DNF NICK RUSH (#514) LEESTON CYCLING CLUB 01:26:17 Boys Under 17 DNF
DNF JAMES MULHOLLAND (#518) COUNTIES MANUKAU CYCLING INC 01:13:40 Boys Under 17 DNF
DNF MAUI MORRISON (#533) Te Awamutu Sports Cycling Club Boys Under 17 DNF
DNF LEWIS JOHNSTON (#516) Te Awamutu Sports Cycling Club Boys Under 17 DNF
DNF WILSON HANNON (#539) Bike Manawatu Boys Under 17 DNF
DNF REUBEN FRASER (#541) Hamilton City Cycling Club Boys Under 17 DNF