18th February 2021 | Wanaka, Otago, New Zealand

Otago Secondary Schools Triathlon (2021)

U19: Overall

Pos Name School Gun Time Category (Pos) Gender (Pos)
1 JAMES CORBETT (#340) None 00:46:28 U19 Boys (1) Male  (1)
2 JACK STAPLES (#344) Lincoln University 00:46:54 U19 Boys (2) Male  (2)
3 GRAYSON WESTGATE (#346) John McGlashan 00:48:22 U19 Boys (3) Male  (3)
4 GUS MARFELL (#341) Marlborough Boys College 00:48:27 U19 Boys (4) Male  (4)
5 LEO STAUFENBERG (#345) Other 00:50:02 U19 Boys (5) Male  (5)
6 HENRY MCMECKING (#343) Cashmere High School 00:51:18 U19 Boys (6) Male  (6)
7 ETHAN MCLACHLAN (#342) University of Canterbury 00:53:14 U19 Boys (7) Male  (7)
8 OBHS U-19 BLUE HENRY KIRK & JAMES HOWARD & JACOB WILLMOTT (#310) Otago Boys High School 00:53:20 U19 Boys Team (1) Male  (8)
9 MCKAY WATSON (#285) Mt Aspiring College 00:53:26 U19 Boys (8) Male  (9)
10 MATHESON COLQUHOUN (#284) John McGlashan 00:54:36 U19 Boys (9) Male  (10)
11 HANNAH PROSSER (#292) Mt Aspiring College 00:55:51 U19 Girls (1) Female  (1)
12 MORGAN FLANAGAN (#339) Cashmere High 00:56:44 U19 Girls (2) Female  (2)
13 FIORDLAND U19 BOYS BAILEY TAYLOR & OLIVER MANN & WILL HAMILTON (#305) Fiordland College 00:56:49 U19 Boys Team (2) Male  (11)
14 OBHS U-19 WHITE FELIX TOWNEND & DANIEL HAYMAN & LUKE GEDDES (#311) Otago Boys High School 00:57:12 U19 Boys Team (3) Male  (12)
15 MAC THE PUPPIES ZACH SMITH & JACK LIDDELL & OLIVER HAINES (#308) Mt Aspiring College 00:57:28 U19 Boys Team (4) Male  (13)
16 GHS BOYS U19 CONOR FOLEY-SMITH & ROBERT FURRER & KAHN ASHTON (#306) Geraldine High School 00:58:08 U19 Boys Team (5) Male  (14)
17 MAC MIXED PIPER CAVANAGH & ELLA JULIAN & RED SIMPSON (#326) Mt Aspiring College 00:58:25 U19 Mixed Team (1) Mixed  (1)
18 MAC HOSTEL FLYN COBURN & ARCHIE PURCHAS & JAMES BISHOP (#309) Mt Aspiring College 00:59:18 U19 Boys Team (6) Male  (15)
19 REBECCA DE LA HARPE (#338) Otago Girls High School 00:59:21 U19 Girls (3) Female  (3)
20 JHC LEPORDS SAM `RICHARDSON & JACKSON FAITHFUL & JOSHUA MCNAUG (#307) James Hargest College 00:59:36 U19 Boys Team (7) Male  (16)
21 LOGAN PARK A EVA WOODHOUSE & LIAM BLACK & GEORGE FISHER (#325) Logan Park High 01:00:13 U19 Mixed Team (2) Mixed  (2)
22 WBHS BLACK WILLIAM PLUNKET & JONTY NELSON & BEN STRANG (#314) Waitaki Boys High School 01:00:56 U19 Boys Team (8) Male  (17)
23 TAIC SNR GIRLS KYLIE GALE & PEARL HARRIS-BAIN & LILY MILLER (#321) Taieri College 01:00:57 U19 Girls Team (1) Female  (4)
24 OGHS 19/1 MADI WILLS & SARAH FORD & JESIKA SEBELIN (#318) Otago Girls High School 01:02:44 U19 Girls Team (2) Female  (5)
25 TAIC SNR BOYS OLLIE SMYTHE & LACHLAN NICHOLL & HAMISH JENKINS (#313) Taieri College 01:02:49 U19 Boys Team (9) Male  (18)
26 MARCUS FURRER (#282) Geraldine High School 01:03:33 U19 Boys (10) Male  (19)
27 DANYON BENINGTON (#288) South Otago High School 01:03:40 U19 Boys (11) Male  (20)
28 WAITAKI BLACK JORGIE MCDIARMID-JONES & HAYLEY SIM & PAIGE BLACK (#322) Waitaki Girls High School 01:04:19 U19 Girls Team (3) Female  (6)
29 SHINAE STANLEY (#304) Taieri College 01:04:44 U19 Girls (4) Female  (7)
30 WAITAKI GOLD ALICE PETRIE & BRYLEE MILMINE & LILY RAWSON (#324) Waitaki Girls High School 01:06:10 U19 Girls Team (4) Female  (8)
31 OLIVIA MCLACHLAN (#291) Mt Aspiring College 01:06:16 U19 Girls (5) Female  (9)
32 MAC TRIANGLE NICOLE MEYER & HANNAH CRAIG & WHITNEY BENNETT (#317) Mt Aspiring College 01:07:05 U19 Girls Team (5) Female  (10)
33 MAC ORANGE HANNAH POWER & ISAAC LOWE & JOSHUA LOWE (#327) Mt Aspiring College 01:07:37 U19 Mixed Team (3) Mixed  (3)
34 GHS GIRLS U19 KRISTIN SCHONEVELD & MOLLY KATE MORRISON & AMELIA (#316) Geraldine High School 01:08:32 U19 Girls Team (6) Female  (11)
35 SOPHIE SHALLARD (#298) St Hilda's Collegiate 01:09:18 U19 Girls (6) Female  (12)
36 EMILY HAY (#290) James Hargest College 01:09:34 U19 Girls (7) Female  (13)
37 ROXBURGH BLUE BETH KIRKPATRICK & BRAYDEN WHYTE & STACEY MCKINNEL (#328) Roxburgh Area School 01:09:45 U19 Mixed Team (4) Mixed  (4)
38 TAIC SNR MIXED MADDISON MCGARTH & LOGAN HAY & JENNA PRENDERGAST (#330) Taieri College 01:09:50 U19 Mixed Team (5) Mixed  (5)
39 WAITAKI RED NICOLE COPE & AMY PERRY & SHELBY JOHNSTON (#323) Waitaki Girls High School 01:11:01 U19 Girls Team (7) Female  (14)
40 GABBY KAKAHI (#303) Taieri College 01:11:33 U19 Girls (8) Female  (15)
41 SOHS SENIOR BOYS LACHLAN ROY & BRAYDEN CAMPBELL & BLAKE MACDONALD (#312) South Otago High School 01:13:49 U19 Boys Team (10) Male  (21)
42 OLIVIA JONES (#295) Mt Aspiring College 01:13:57 U19 Girls (9) Female  (16)
43 HAMISH MILLS (#289) South Otago High School 01:16:21 U19 Boys (12) Male  (22)
44 JAYDEN WALKER (#283) Geraldine High School 01:17:22 U19 Boys (13) Male  (23)
45 FLETCHER GREEN (#287) Mt Aspiring College 01:19:17 U19 Boys (14) Male  (24)
46 FIORDLAND U19 GIRLS GABBIE FOX & OLIVIA NORRIS & BROOKE SCOTT (#315) Fiordland College 01:20:07 U19 Girls Team (8) Female  (17)
47 SOHS SENIOR GIRLS MAIA PRYDE & ISLA HASTIE & BRIANA DENT (#320) South Otago High School 01:20:34 U19 Girls Team (9) Female  (18)
48 ROXBURGH RED MOLLY KIRKPATRICK & MYAH RICHARDS & ANNALEE BLACK (#319) Roxburgh Area School 01:25:09 U19 Girls Team (10) Female  (19)
49 SOHS SENIOR MIXED SAM AFFLECK & KEELY HILL & RYAN SOPER (#329) South Otago High School 01:26:23 U19 Mixed Team (6) Mixed  (6)
50 ANNABEL BILKEY (#299) St Hilda's Collegiate 01:33:25 U19 Girls (10) Female  (20)