18th February 2021 | Wanaka, Otago, New Zealand

Otago Secondary Schools Triathlon (2021)

U19 - Otago Secondary Schools U19

Pos Cat Name Time Category (Pos) Gender (Pos)
1 U19 Boys GRAYSON WESTGATE (#346) 00:48:22 U19 Boys  (1) Male  (1)
2 U19 Boys Team OBHS U-19 BLUE HENRY KIRK & JAMES HOWARD & JACOB WILLMOTT (#310) 00:53:20 U19 Boys Team  (1) Male  (2)
3 U19 Boys MCKAY WATSON (#285) 00:53:26 U19 Boys  (2) Male  (3)
4 U19 Boys MATHESON COLQUHOUN (#284) 00:54:36 U19 Boys  (3) Male  (4)
5 U19 Girls HANNAH PROSSER (#292) 00:55:51 U19 Girls  (1) Female  (1)
6 U19 Boys Team OBHS U-19 WHITE FELIX TOWNEND & DANIEL HAYMAN & LUKE GEDDES (#311) 00:57:12 U19 Boys Team  (2) Male  (5)
7 U19 Boys Team MAC THE PUPPIES ZACH SMITH & JACK LIDDELL & OLIVER HAINES (#308) 00:57:28 U19 Boys Team  (3) Male  (6)
8 U19 Mixed Team MAC MIXED PIPER CAVANAGH & ELLA JULIAN & RED SIMPSON (#326) 00:58:25 U19 Mixed Team  (1) Mixed  (1)
9 U19 Boys Team MAC HOSTEL FLYN COBURN & ARCHIE PURCHAS & JAMES BISHOP (#309) 00:59:18 U19 Boys Team  (4) Male  (7)
10 U19 Girls REBECCA DE LA HARPE (#338) 00:59:21 U19 Girls  (2) Female  (2)
11 U19 Mixed Team LOGAN PARK A EVA WOODHOUSE & LIAM BLACK & GEORGE FISHER (#325) 01:00:13 U19 Mixed Team  (2) Mixed  (2)
12 U19 Girls Team TAIC SNR GIRLS KYLIE GALE & PEARL HARRIS-BAIN & LILY MILLER (#321) 01:00:57 U19 Girls Team  (1) Female  (3)
13 U19 Girls Team OGHS 19/1 MADI WILLS & SARAH FORD & JESIKA SEBELIN (#318) 01:02:44 U19 Girls Team  (2) Female  (4)
14 U19 Boys Team TAIC SNR BOYS OLLIE SMYTHE & LACHLAN NICHOLL & HAMISH JENKINS (#313) 01:02:49 U19 Boys Team  (5) Male  (8)
15 U19 Boys DANYON BENINGTON (#288) 01:03:40 U19 Boys  (4) Male  (9)
16 U19 Girls SHINAE STANLEY (#304) 01:04:44 U19 Girls  (3) Female  (5)
17 U19 Girls OLIVIA MCLACHLAN (#291) 01:06:16 U19 Girls  (4) Female  (6)
18 U19 Girls Team MAC TRIANGLE NICOLE MEYER & HANNAH CRAIG & WHITNEY BENNETT (#317) 01:07:05 U19 Girls Team  (3) Female  (7)
19 U19 Mixed Team MAC ORANGE HANNAH POWER & ISAAC LOWE & JOSHUA LOWE (#327) 01:07:37 U19 Mixed Team  (3) Mixed  (3)
20 U19 Girls SOPHIE SHALLARD (#298) 01:09:18 U19 Girls  (5) Female  (8)
21 U19 Mixed Team ROXBURGH BLUE BETH KIRKPATRICK & BRAYDEN WHYTE & STACEY MCKINNEL (#328) 01:09:45 U19 Mixed Team  (4) Mixed  (4)
22 U19 Mixed Team TAIC SNR MIXED MADDISON MCGARTH & LOGAN HAY & JENNA PRENDERGAST (#330) 01:09:50 U19 Mixed Team  (5) Mixed  (5)
23 U19 Girls GABBY KAKAHI (#303) 01:11:33 U19 Girls  (6) Female  (9)
24 U19 Boys Team SOHS SENIOR BOYS LACHLAN ROY & BRAYDEN CAMPBELL & BLAKE MACDONALD (#312) 01:13:49 U19 Boys Team  (6) Male  (10)
25 U19 Girls OLIVIA JONES (#295) 01:13:57 U19 Girls  (7) Female  (10)
26 U19 Boys HAMISH MILLS (#289) 01:16:21 U19 Boys  (5) Male  (11)
27 U19 Boys FLETCHER GREEN (#287) 01:19:17 U19 Boys  (6) Male  (12)
28 U19 Girls Team SOHS SENIOR GIRLS MAIA PRYDE & ISLA HASTIE & BRIANA DENT (#320) 01:20:34 U19 Girls Team  (4) Female  (11)
29 U19 Girls Team ROXBURGH RED MOLLY KIRKPATRICK & MYAH RICHARDS & ANNALEE BLACK (#319) 01:25:09 U19 Girls Team  (5) Female  (12)
30 U19 Mixed Team SOHS SENIOR MIXED SAM AFFLECK & KEELY HILL & RYAN SOPER (#329) 01:26:23 U19 Mixed Team  (6) Mixed  (6)
31 U19 Girls ANNABEL BILKEY (#299) 01:33:25 U19 Girls  (8) Female  (13)
32 U19 Girls TESSA MCCONACHIE (#301) 01:33:25 U19 Girls  (9) Female  (14)
33 U19 Girls EMMA ANDREWS (#300) 01:33:25 U19 Girls  (10) Female  (15)
34 U19 Girls KRISTIN WILLIS (#302) 01:33:25 U19 Girls  (11) Female  (16)
35 U19 Girls PHOEBE BARLOW (#294) 01:55:51 U19 Girls  (12) Female  (17)