8th September 2022 | Tauranga, Bay of Plenty, New Zealand

AIMS Games Mountain Bike Enduro (2022)

Stage 1 - GT Track: Male

Pos Name School Gun Time Category (Pos) Overall Pos Mtn Bike
1 BAXTER SURREY (#614) Highlands Intermediate 00:03:17.45 Year 8 Boys (1) 1 00:03:17
2 CAMDEN RUTHERFURD (#625) Mangorei School 00:03:25.60 Year 8 Boys (2) 2 00:03:25
3 JAXON MAIR (#541) Otumoetai Intermediate 00:03:26.10 Year 7 Boys (1) 3 00:03:26
4 MARK ASHTON (#610) Highlands Intermediate 00:03:30.91 Year 8 Boys (3) 4 00:03:30
5 MAX YOUNG (#642) Mt Maunganui Intermediate 00:03:31.21 Year 8 Boys (4) 5 00:03:31
6 DYLAN BECA (#650) Otumoetai Intermediate 00:03:38.07 Year 8 Boys (5) 6 00:03:38
7 FELIX LLOYD (#645) Opoutere School 00:03:42.61 Year 8 Boys (6) 7 00:03:42
8 DEVUN HUGHES (#644) Northcross Intermediate 00:03:42.93 Year 8 Boys (7) 8 00:03:42
9 HARRISON FLETCHER (#680) Taupo Intermediate 00:03:43.43 Year 8 Boys (8) 9 00:03:43
10 GWILYM JONES (#617) HILLVIEW CHRISTIAN SCHOOL 00:03:43.70 Year 8 Boys (9) 10 00:03:43
11 GRIFF BALDWIN (#537) Otumoetai Intermediate 00:03:46.52 Year 7 Boys (2) 11 00:03:46
12 SAM LAWSON (#665) Saint Kentigern Boys' School 00:03:47.39 Year 8 Boys (10) 12 00:03:47
13 ETHAN CARLETON (#621) Katikati College 00:03:47.71 Year 8 Boys (11) 13 00:03:47
14 HUNTER DUDSON (#627) Matamata Intermediate 00:03:48.30 Year 8 Boys (12) 14 00:03:48
15 LEVI TOWNLEY (#647) Oropi School 00:03:48.56 Year 8 Boys (13) 15 00:03:48
16 KADE FULLERTON (#637) Mt Maunganui Intermediate 00:03:48.94 Year 8 Boys (14) 16 00:03:48
17 JOSHUA RADLEY (#652) Otumoetai Intermediate 00:03:49.41 Year 8 Boys (15) 17 00:03:49
18 CAMERON MOORE (#631) Mokoia Intermediate 00:03:50.14 Year 8 Boys (16) 18 00:03:50
19 TOBY GILBERT (#622) Katikati College 00:03:50.34 Year 8 Boys (17) 19 00:03:50
20 DAMON BATENBURG (#620) Katikati College 00:03:50.71 Year 8 Boys (18) 20 00:03:50
21 JOSH MILLER (#619) Kaimai School 00:03:50.96 Year 8 Boys (19) 21 00:03:50
22 SOL OSBOURNE (#651) Otumoetai Intermediate 00:03:51.33 Year 8 Boys (20) 22 00:03:51
23 COOPER NILSSON (#673) St Peter's School (Cambridge) 00:03:51.75 Year 8 Boys (21) 23 00:03:51
24 NOAH CROUCHER (#523) Mokoia Intermediate 00:03:51.90 Year 7 Boys (3) 24 00:03:51
25 LUCA THOMPSON (#670) St Joseph's School (Hawera) 00:03:54.94 Year 8 Boys (22) 25 00:03:54
26 RIJANDRE DE BRUIN (#538) Otumoetai Intermediate 00:03:55.17 Year 7 Boys (4) 26 00:03:55
27 MILES O'NEILL (#527) Mt Maunganui Intermediate 00:03:55.24 Year 7 Boys (5) 27 00:03:55
28 MAC HAMILTON (#556) Whangamata Area School 00:03:55.69 Year 7 Boys (6) 28 00:03:55
29 HARRY MATSON (#612) Highlands Intermediate 00:03:55.98 Year 8 Boys (23) 29 00:03:55
30 CHARLIE BARKLEY (#611) Highlands Intermediate 00:03:56.56 Year 8 Boys (24) 30 00:03:56
31 OLLIE SMITH (#534) Orewa College 00:03:56.77 Year 7 Boys (7) 31 00:03:56
32 BEAU ROGERS (#557) Whangamata Area School 00:03:57.01 Year 7 Boys (8) 32 00:03:57
33 STEPHAN GRANT (#519) Levin Intermediate 00:03:59.12 Year 7 Boys (9) 33 00:03:59
34 JEDD RYLAND (#640) Mt Maunganui Intermediate 00:03:59.24 Year 8 Boys (25) 34 00:03:59
35 LUCAS BETTRIDGE (#543) Papamoa College 00:03:59.35 Year 7 Boys (10) 35 00:03:59
36 JACKSON SLEEP (#613) Highlands Intermediate 00:04:00.41 Year 8 Boys (26) 37 00:04:00
37 BRYN GEORGE (#533) Omokoroa No 1 School 00:04:00.64 Year 7 Boys (11) 38 00:04:00
38 ZACK FLORENS (#677) Taradale Intermediate School 00:04:00.64 Year 8 Boys (27) 39 00:04:00
39 CORMAC RUSSELL (#521) Maraetai Beach School 00:04:01.25 Year 7 Boys (12) 40 00:04:01
40 SLATER BOSWELL (#654) Papamoa College 00:04:01.25 Year 8 Boys (28) 41 00:04:01
41 MATTHEW HARDY (#684) Tauranga Intermediate School 00:04:01.75 Year 8 Boys (29) 42 00:04:01
42 EVAN MCILROY (#630) Mokoia Intermediate 00:04:01.84 Year 8 Boys (30) 43 00:04:01
43 SAM BLENNERHASSETT (#183) Te Puke Intermediate School 00:04:01.96 Year 8 Boys (31) 44 00:04:01
44 BO PHILLIPS (#509) Helensville school 00:04:02.60 Year 7 Boys (13) 45 00:04:02
45 REGAN MORGAN (#624) Kimihia School 00:04:02.86 Year 8 Boys (32) 46 00:04:02
46 JACKSON COOK (#681) Tauranga Intermediate School 00:04:03.74 Year 8 Boys (33) 47 00:04:03
47 COLTON BOARDMAN (#628) Mokoia Intermediate 00:04:04.83 Year 8 Boys (34) 48 00:04:04
48 LUCAS MATENE (#608) Farm Cove Intermediate 00:04:04.86 Year 8 Boys (35) 49 00:04:04
49 BJORN WARD (#505) Belmont Intermediate 00:04:06.27 Year 7 Boys (14) 51 00:04:06
50 KELLER LITT (#669) St Joseph's School (Hawera) 00:04:06.40 Year 8 Boys (36) 52 00:04:06