26th September 2019 | Hanmer, Canterbury, New Zealand

IRXC (2019)

Year 5 Boys: Male Year 5 Boys

Pos Name School Team Gun Time Overall Pos Gender (Pos)
1 XAVIER JAMES (#54) Ridgway Wellington 00:09:31 1 Male  (1)
2 HUGO MILLAR (#53) Khandallah Wellington 00:09:33 2 Male  (2)
3 FINN PICKERING (#36) Henley School Tasman 00:09:44 3 Male  (3)
4 ELLIOT MARKILLIE (#14) Methven Canterbury 00:09:49 4 Male  (4)
5 JOSH HARRIS (#46) Springlands Tasman 00:09:53 5 Male  (5)
6 HARRY BLAKELY (#16) Medbury Canterbury 00:09:54 6 Male  (6)
7 XCYLAUS JOHNSON (#60) Cannons Creek Wellington 00:09:57 7 Male  (7)
8 HEATH BLACKBOURN (#17) COTSWOLD Canterbury 00:09:58 8 Male  (8)
9 FINN BRUWER (#13) Tai Tapu Canterbury 00:09:58 9 Male  (9)
10 TAYLIN HUNTER (#57) Carterton Wellington 00:10:00 10 Male  (10)
11 SAM BAILEY (#15) Redcliffs Canterbury B 00:10:00 11 Male  (11)
12 CULLUM RAYNER (#47) Whitney Street Tasman 00:10:02 12 Male  (12)
13 NOAH MADGWICK (#19) Medbury Canterbury B 00:10:05 13 Male  (13)
14 ORAN SIM (#41) St Josephs School Tasman 00:10:07 14 Male  (14)
15 SAM COSTER (#52) Karori Normal Wellington B 00:10:10 15 Male  (15)
16 OLIVER COSTLEY (#45) Henley Tasman B 00:10:10 16 Male  (16)
17 FREDDIE JONES (#26) St Josephs Timaru South Canterbury 00:10:11 17 Male  (17)
18 WILLIAM CALDWELL (#59) Adventure Wellington B 00:10:12 18 Male  (18)
19 TAINE NIMO (#28) St Josephs Temuka South Canterbury 00:10:12 19 Male  (19)
20 ARLO RADFORD (#42) Clifton Terrace School Tasman B 00:10:13 20 Male  (20)
21 BLAKE NAIRN (#20) Swannanoa Canterbury B 00:10:14 21 Male  (21)
22 JAKE FISHER (#32) Gleniti South Canterbury 00:10:23 22 Male  (22)
23 PARKER VAUGHN (#29) Gleniti South Canterbury 00:10:24 23 Male  (23)
24 MASON MCLACHLAN (#23) Marshland 00:10:25 24 Male  (24)
25 JARROD HARRIS (#24) Clearview 00:10:25 25 Male  (25)
26 GEORGE TALBOT (#25) Barton Rural South Canterbury B 00:10:25 26 Male  (26)
27 TYLER CAMPBELL (#58) Kelson Wellington B 00:10:27 27 Male  (27)
28 TOBY CONNOR (#33) Carew peel forest South Canterbury B 00:10:30 28 Male  (28)
29 HUGO GRIGG (#48) Fairhall Tasman B 00:10:31 29 Male  (29)
30 ETHAN COX (#12) West Spreydon Canterbury B 00:10:37 30 Male  (30)
31 TAIT BEST (#40) Wakefield School Tasman B 00:10:38 31 Male  (31)
32 LINCOLN STEBBINGS (#37) Motueka South School Tasman C 00:10:39 32 Male  (32)
33 OLLIE ERSKINE (#31) Gleniti South Canterbury B 00:10:40 33 Male  (33)
34 SAM BULBULIA SMART (#55) Wadestown Wellington B 00:10:42 34 Male  (34)
35 GWILYM JONES (#21) Hillview 00:10:43 35 Male  (35)
36 DYLAN BELL (#39) Wakefield School Tasman C 00:10:46 36 Male  (36)
37 GEORGE MATTHEWS (#56) Seatoun Wellington C 00:10:47 37 Male  (37)
38 HUNTER STEVENSON (#34) Gleniti South Canterbury B 00:10:48 38 Male  (38)
39 PHOENIX LASENBY (#35) Tahunanui School Tasman C 00:10:49 39 Male  (39)
40 HUNTER ANDREWS (#38) Nayland Primary School Tasman C 00:10:57 40 Male  (40)
41 SAM IRVINE (#44) Hampden St School Tasman C 00:11:01 41 Male  (41)
42 BENJI LOWEN (#18) Sumner Canterbury C 00:11:08 42 Male  (42)
43 ANGUS SHARPE (#22) Sumner 00:11:29 44 Male  (44)
44 ZAC BUNNY (#43) Brightwater School Tasman C 00:11:34 45 Male  (45)
45 HUDSON SWETE (#30) Temuka Primary South Canterbury C 00:11:44 46 Male  (46)
46 MATTY FOX (#27) Temuka Primary South Canterbury C 00:11:49 47 Male  (47)
Not started HARRY WOODHOUSE (#11) St Albans Canterbury Not started Male