26th September 2019 | Hanmer, Canterbury, New Zealand

IRXC (2019)

Year 8 Boys: Male

Pos Name School Team Gun Time Category (Pos) Overall Pos
1 ELLIOT GRAVES (#278) HILLVIEW CHRISTIAN SCHOOL Canterbury 00:12:53 Year 8 boys (1) 1
2 ANGUS SEVIER (#277) ChCh South Canterbury 00:12:57 Year 8 boys (2) 2
3 FINN WOODHOUSE (#279) Cobham Canterbury 00:13:10 Year 8 boys (3) 3
4 AARON REAVILL (#280) Loburn Canterbury 00:13:16 Year 8 boys (4) 4
5 AXELL ALLAN (#306) Fairhall Tasman 00:13:21 Year 8 boys (5) 5
6 JAMES WEMBRIDGE (#314) Raroa Intermediate Wellington 00:13:23 Year 8 boys (6) 6
7 HAMISH GILLETT (#281) Heaton Canterbury B 00:13:44 Year 8 boys (7) 7
8 MARK WEIR (#284) Medbury Canterbury B 00:13:47 Year 8 boys (8) 8
9 JAKE BURROWES (#288) Cobham Canterbury B 00:13:52 Year 8 boys (9) 9
10 BRYN THURLOW (#298) Mapua School Tasman 00:13:54 Year 8 boys (10) 10
11 BLAKE PHILIP (#315) Hutt International Boys Wellington 00:14:00 Year 8 boys (11) 11
12 LUCIOUS PINTO (#318) St Benedict's Wellington 00:14:01 Year 8 boys (12) 12
13 OLIVER MONKS (#282) Grey Main Canterbury B 00:14:02 Year 8 boys (13) 13
14 ADAM COLEMAN (#307) Richmond View Tasman 00:14:02 Year 8 boys (14) 14
15 HARRISON BINT (#286) Loburn Canterbury C 00:14:03 Year 8 boys (15) 15
16 MAX DOHERTY (#317) Raroa Intermediate Wellington 00:14:04 Year 8 boys (16) 16
17 SAMUEL GATES (#316) Wellesley College Wellington B 00:14:06 Year 8 boys (17) 17
18 SAM BLISS (#322) Hadlow Preparatory Wellington B 00:14:09 Year 8 boys (18) 18
19 LIAM SHEARER (#320) Karori West Wellington B 00:14:11 Year 8 boys (19) 19
20 CAMDEN SINGER (#302) Upper Moutere School Tasman 00:14:14 Year 8 boys (20) 20
21 ARCHIE JONES (#291) St Josephs Timaru South Canterbury 00:14:16 Year 8 boys (21) 21
22 JOEL ALLOTT (#287) Cashmere Canterbury C 00:14:18 Year 8 boys (22) 22
23 FLYNN MARTIN (#283) St Francis of Assisi Canterbury C 00:14:20 Year 8 boys (23) 23
24 OLIVER GIBBONS (#299) Nelson Boys' Preparatory Tasman B 00:14:24 Year 8 boys (24) 24
25 WILL ALLOTT (#285) Cashmere Canterbury C 00:14:34 Year 8 boys (25) 25
26 JOHN LIU (#292) Grantlea Downs South Canterbury 00:14:36 Year 8 boys (26) 26
27 NOAH LAUSEN (#300) Waimea Intermediate School Tasman B 00:14:36 Year 8 boys (27) 27
28 TOM CHARLETT (#321) Raumati South Wellington B 00:14:38 Year 8 boys (28) 28
29 CONNOR HEAPHY (#305) St Joseph's Tasman B 00:14:40 Year 8 boys (29) 29
30 ANGUS KOPUA (#309) Bohally Intermediate Tasman B 00:14:45 Year 8 boys (30) 30
31 WILL SAUNDERS (#290) Waihi South Canterbury 00:14:45 Year 8 boys (31) 31
32 KENT FURNESS (#301) Waimea Intermediate School Tasman C 00:14:51 Year 8 boys (32) 32
33 FINN MCKENZIE (#308) Bohally Intermediate Tasman C 00:15:10 Year 8 boys (33) 33
34 ALEX TUDGEY (#295) Barton Rural South Canterbury 00:15:18 Year 8 boys (34) 34
35 BENJAMIN STAUNTON (#289) ChCh South 00:15:21 Year 8 boys (35) 35
36 DAVID MACINTOSH (#303) Waimea Intermediate School Tasman C 00:15:36 Year 8 boys (36) 36
37 TORBEN FEAR (#319) Wellesley College Wellington C 00:15:43 Year 8 boys (37) 37
38 CALEB KELLY (#297) Pleasant Point South Canterbury B 00:15:44 Year 8 boys (38) 38
39 JAYDEN ALLINGTON (#294) Barton Rural South Canterbury B 00:16:11 Year 8 boys (39) 39
40 THOMAS HERRICK (#296) Mackenzie College South Canterbury B 00:17:42 Year 8 boys (40) 40
Not started GUS TULLOCH (#323) Makara Model Wellington C Year 8 boys Not started
Not started KYAN FRANKLIN (#293) Gleniti South Canterbury B Year 8 boys Not started