26th September 2019 | Hanmer, Canterbury, New Zealand

IRXC (2019)

Year 6 Boys: Male

Pos Name School Team Gun Time Category (Pos) Overall Pos
1 OLLIE JACKWAYS (#109) Dorie Canterbury 00:08:56 Year 6 Boys (1) 1
2 HARRISON STAUNTON (#104) Somerfield Canterbury 00:08:56 Year 6 Boys (2) 2
3 MAX TEBBUTT (#131) Silverstream Wellington 00:08:59 Year 6 Boys (3) 3
4 OTTO CHURCH (#105) St Albans Canterbury 00:08:59 Year 6 Boys (4) 4
5 ARCHIE WATSON (#112) Waimairi Canterbury 00:09:16 Year 6 Boys (5) 5
6 JACK SHEARER (#110) St Andrews Canterbury B 00:09:21 Year 6 Boys (6) 6
7 LIAM GALT (#133) Hataitai Wellington 00:09:22 Year 6 Boys (7) 7
8 GEORGE GRAY (#132) Wellesley College Wellington 00:09:28 Year 6 Boys (8) 8
9 SAM COOK (#108) Cashmere Canterbury B 00:09:31 Year 6 Boys (9) 9
10 DARDY HARRINGTON (#107) ELMWOOD Canterbury B 00:09:31 Year 6 Boys (10) 10
11 AUBREY CHUNGA (#140) Muritai Wellington 00:09:31 Year 6 Boys (11) 11
12 TOM HUGHSON (#139) Ngaio Wellington B 00:09:32 Year 6 Boys (12) 12
13 RIO CRISP (#125) Nelson Central School Tasman 00:09:32 Year 6 Boys (13) 13
14 SEB FITZGERALD (#123) Mapua School Tasman 00:09:32 Year 6 Boys (14) 14
15 SILAS JONES (#106) Hillview Canterbury B 00:09:34 Year 6 Boys (15) 15
16 AIDAN FITZMAURICE (#115) FENDALTON 00:09:39 Year 6 Boys (16) 16
17 CIARAN HARRIS (#111) Clearview Canterbury C 00:09:46 Year 6 Boys (17) 17
18 WILL LASENBY (#124) Tahunanui School Tasman 00:09:48 Year 6 Boys (18) 18
19 ALEX HANSEN (#129) Renwick Tasman 00:09:49 Year 6 Boys (19) 19
20 JACK MCNAIR-ROBERTSON (#134) Greenacres Wellington B 00:09:53 Year 6 Boys (20) 20
21 ZAINE NAPIER (#137) Adventure Wellington B 00:09:53 Year 6 Boys (21) 21
22 RHYS BAKER (#118) Pleasant Point South Canterbury 00:09:54 Year 6 Boys (22) 22
23 MICHAEL RANKIN (#113) PAPAROA ST Canterbury C 00:09:57 Year 6 Boys (23) 23
24 XAVIER GLASS (#135) St Benedict's Wellington B 00:09:58 Year 6 Boys (24) 24
25 ZAC COBURNÁ (#138) Kenakena Wellington C 00:10:03 Year 6 Boys (25) 25
26 WILL ASHTON (#136) Eastern Hutt Wellington C 00:10:06 Year 6 Boys (26) 26
27 JOSHUA PARMENTER (#114) Avonhead 00:10:09 Year 6 Boys (27) 27
28 ASHTON WALKER (#128) Hampden St School Tasman B 00:10:11 Year 6 Boys (28) 28
29 GEORGE AERAKIS (#126) Mapua School Tasman B 00:10:15 Year 6 Boys (29) 29
30 LEON LIU (#119) Grantlea Downs South Canterbury 00:10:18 Year 6 Boys (30) 30
31 FINNBARR HANRAHAN (#127) Hira School Tasman B 00:10:24 Year 6 Boys (31) 31
32 DARCY ATTRIDGE (#121) St Josephs Temuka South Canterbury 00:10:29 Year 6 Boys (32) 32
33 SAM WILTSHIRE (#117) Ngaio Primary 00:10:31 Year 6 Boys (33) 33
34 MATTHEW STRIBLING (#116) St Albans 00:10:48 Year 6 Boys (34) 34
35 ASHER HARMON-BARNES (#122) Geraldine Primary South Canterbury 00:10:59 Year 6 Boys (35) 35
36 ARCHIE BOWAN (#120) Waihi South Canterbury B 00:11:07 Year 6 Boys (36) 36
37 TANE WAITERE (#50) Brightwater School Tasman B 00:12:13 Year 6 Boys (37) 37