26th September 2019 | Hanmer, Canterbury, New Zealand

IRXC (2019)

Year 5 Boys: Male

Pos Name School Team Gun Time Category (Pos) Overall Pos
1 XAVIER JAMES (#54) Ridgway Wellington 00:09:31 Year 5 Boys (1) 1
2 HUGO MILLAR (#53) Khandallah Wellington 00:09:33 Year 5 Boys (2) 2
3 FINN PICKERING (#36) Henley School Tasman 00:09:44 Year 5 Boys (3) 3
4 ELLIOT MARKILLIE (#14) Methven Canterbury 00:09:49 Year 5 Boys (4) 4
5 JOSH HARRIS (#46) Springlands Tasman 00:09:53 Year 5 Boys (5) 5
6 HARRY BLAKELY (#16) Medbury Canterbury 00:09:54 Year 5 Boys (6) 6
7 XCYLAUS JOHNSON (#60) Cannons Creek Wellington 00:09:57 Year 5 Boys (7) 7
8 HEATH BLACKBOURN (#17) COTSWOLD Canterbury 00:09:58 Year 5 Boys (8) 8
9 FINN BRUWER (#13) Tai Tapu Canterbury 00:09:58 Year 5 Boys (9) 9
10 TAYLIN HUNTER (#57) Carterton Wellington 00:10:00 Year 5 Boys (10) 10
11 SAM BAILEY (#15) Redcliffs Canterbury B 00:10:00 Year 5 Boys (11) 11
12 CULLUM RAYNER (#47) Whitney Street Tasman 00:10:02 Year 5 Boys (12) 12
13 NOAH MADGWICK (#19) Medbury Canterbury B 00:10:05 Year 5 Boys (13) 13
14 ORAN SIM (#41) St Josephs School Tasman 00:10:07 Year 5 Boys (14) 14
15 SAM COSTER (#52) Karori Normal Wellington B 00:10:10 Year 5 Boys (15) 15
16 OLIVER COSTLEY (#45) Henley Tasman B 00:10:10 Year 5 Boys (16) 16
17 FREDDIE JONES (#26) St Josephs Timaru South Canterbury 00:10:11 Year 5 Boys (17) 17
18 WILLIAM CALDWELL (#59) Adventure Wellington B 00:10:12 Year 5 Boys (18) 18
19 TAINE NIMO (#28) St Josephs Temuka South Canterbury 00:10:12 Year 5 Boys (19) 19
20 ARLO RADFORD (#42) Clifton Terrace School Tasman B 00:10:13 Year 5 Boys (20) 20
21 BLAKE NAIRN (#20) Swannanoa Canterbury B 00:10:14 Year 5 Boys (21) 21
22 JAKE FISHER (#32) Gleniti South Canterbury 00:10:23 Year 5 Boys (22) 22
23 PARKER VAUGHN (#29) Gleniti South Canterbury 00:10:24 Year 5 Boys (23) 23
24 MASON MCLACHLAN (#23) Marshland 00:10:25 Year 5 Boys (24) 24
25 JARROD HARRIS (#24) Clearview 00:10:25 Year 5 Boys (25) 25
26 GEORGE TALBOT (#25) Barton Rural South Canterbury B 00:10:25 Year 5 Boys (26) 26
27 TYLER CAMPBELL (#58) Kelson Wellington B 00:10:27 Year 5 Boys (27) 27
28 TOBY CONNOR (#33) Carew peel forest South Canterbury B 00:10:30 Year 5 Boys (28) 28
29 HUGO GRIGG (#48) Fairhall Tasman B 00:10:31 Year 5 Boys (29) 29
30 ETHAN COX (#12) West Spreydon Canterbury B 00:10:37 Year 5 Boys (30) 30
31 TAIT BEST (#40) Wakefield School Tasman B 00:10:38 Year 5 Boys (31) 31
32 LINCOLN STEBBINGS (#37) Motueka South School Tasman C 00:10:39 Year 5 Boys (32) 32
33 OLLIE ERSKINE (#31) Gleniti South Canterbury B 00:10:40 Year 5 Boys (33) 33
34 SAM BULBULIA SMART (#55) Wadestown Wellington B 00:10:42 Year 5 Boys (34) 34
35 GWILYM JONES (#21) Hillview 00:10:43 Year 5 Boys (35) 35
36 DYLAN BELL (#39) Wakefield School Tasman C 00:10:46 Year 5 Boys (36) 36
37 GEORGE MATTHEWS (#56) Seatoun Wellington C 00:10:47 Year 5 Boys (37) 37
38 HUNTER STEVENSON (#34) Gleniti South Canterbury B 00:10:48 Year 5 Boys (38) 38
39 PHOENIX LASENBY (#35) Tahunanui School Tasman C 00:10:49 Year 5 Boys (39) 39
40 HUNTER ANDREWS (#38) Nayland Primary School Tasman C 00:10:57 Year 5 Boys (40) 40
41 SAM IRVINE (#44) Hampden St School Tasman C 00:11:01 Year 5 Boys (41) 41
42 BENJI LOWEN (#18) Sumner Canterbury C 00:11:08 Year 5 Boys (42) 42
43 MARK CROSBY (#49) Waihi Preparatory School 00:11:15 All Ages (1) 43
44 ANGUS SHARPE (#22) Sumner 00:11:29 Year 5 Boys (43) 44
45 ZAC BUNNY (#43) Brightwater School Tasman C 00:11:34 Year 5 Boys (44) 45
46 HUDSON SWETE (#30) Temuka Primary South Canterbury C 00:11:44 Year 5 Boys (45) 46
47 MATTY FOX (#27) Temuka Primary South Canterbury C 00:11:49 Year 5 Boys (46) 47
Not started HARRY WOODHOUSE (#11) St Albans Canterbury Year 5 Boys Not started