26th September 2019 | Hanmer, Canterbury, New Zealand

IRXC (2019)

Year 8 Boys: Male Year 8 boys

Pos Name School Team Gun Time Overall Pos Gender (Pos)
1 ELLIOT GRAVES (#278) HILLVIEW CHRISTIAN SCHOOL Canterbury 00:12:53 1 Male  (1)
2 ANGUS SEVIER (#277) ChCh South Canterbury 00:12:57 2 Male  (2)
3 FINN WOODHOUSE (#279) Cobham Canterbury 00:13:10 3 Male  (3)
4 AARON REAVILL (#280) Loburn Canterbury 00:13:16 4 Male  (4)
5 AXELL ALLAN (#306) Fairhall Tasman 00:13:21 5 Male  (5)
6 JAMES WEMBRIDGE (#314) Raroa Intermediate Wellington 00:13:23 6 Male  (6)
7 HAMISH GILLETT (#281) Heaton Canterbury B 00:13:44 7 Male  (7)
8 MARK WEIR (#284) Medbury Canterbury B 00:13:47 8 Male  (8)
9 JAKE BURROWES (#288) Cobham Canterbury B 00:13:52 9 Male  (9)
10 BRYN THURLOW (#298) Mapua School Tasman 00:13:54 10 Male  (10)
11 BLAKE PHILIP (#315) Hutt International Boys Wellington 00:14:00 11 Male  (11)
12 LUCIOUS PINTO (#318) St Benedict's Wellington 00:14:01 12 Male  (12)
13 OLIVER MONKS (#282) Grey Main Canterbury B 00:14:02 13 Male  (13)
14 ADAM COLEMAN (#307) Richmond View Tasman 00:14:02 14 Male  (14)
15 HARRISON BINT (#286) Loburn Canterbury C 00:14:03 15 Male  (15)
16 MAX DOHERTY (#317) Raroa Intermediate Wellington 00:14:04 16 Male  (16)
17 SAMUEL GATES (#316) Wellesley College Wellington B 00:14:06 17 Male  (17)
18 SAM BLISS (#322) Hadlow Preparatory Wellington B 00:14:09 18 Male  (18)
19 LIAM SHEARER (#320) Karori West Wellington B 00:14:11 19 Male  (19)
20 CAMDEN SINGER (#302) Upper Moutere School Tasman 00:14:14 20 Male  (20)
21 ARCHIE JONES (#291) St Josephs Timaru South Canterbury 00:14:16 21 Male  (21)
22 JOEL ALLOTT (#287) Cashmere Canterbury C 00:14:18 22 Male  (22)
23 FLYNN MARTIN (#283) St Francis of Assisi Canterbury C 00:14:20 23 Male  (23)
24 OLIVER GIBBONS (#299) Nelson Boys' Preparatory Tasman B 00:14:24 24 Male  (24)
25 WILL ALLOTT (#285) Cashmere Canterbury C 00:14:34 25 Male  (25)
26 JOHN LIU (#292) Grantlea Downs South Canterbury 00:14:36 26 Male  (26)
27 NOAH LAUSEN (#300) Waimea Intermediate School Tasman B 00:14:36 27 Male  (27)
28 TOM CHARLETT (#321) Raumati South Wellington B 00:14:38 28 Male  (28)
29 CONNOR HEAPHY (#305) St Joseph's Tasman B 00:14:40 29 Male  (29)
30 ANGUS KOPUA (#309) Bohally Intermediate Tasman B 00:14:45 30 Male  (30)
31 WILL SAUNDERS (#290) Waihi South Canterbury 00:14:45 31 Male  (31)
32 KENT FURNESS (#301) Waimea Intermediate School Tasman C 00:14:51 32 Male  (32)
33 FINN MCKENZIE (#308) Bohally Intermediate Tasman C 00:15:10 33 Male  (33)
34 ALEX TUDGEY (#295) Barton Rural South Canterbury 00:15:18 34 Male  (34)
35 BENJAMIN STAUNTON (#289) ChCh South 00:15:21 35 Male  (35)
36 DAVID MACINTOSH (#303) Waimea Intermediate School Tasman C 00:15:36 36 Male  (36)
37 TORBEN FEAR (#319) Wellesley College Wellington C 00:15:43 37 Male  (37)
38 CALEB KELLY (#297) Pleasant Point South Canterbury B 00:15:44 38 Male  (38)
39 JAYDEN ALLINGTON (#294) Barton Rural South Canterbury B 00:16:11 39 Male  (39)
40 THOMAS HERRICK (#296) Mackenzie College South Canterbury B 00:17:42 40 Male  (40)
Not started GUS TULLOCH (#323) Makara Model Wellington C Not started Male 
Not started KYAN FRANKLIN (#293) Gleniti South Canterbury B Not started Male